ΕΞΑΡΑ στην Μελίγια η Ρεάλ

Με πολλούς παίκτες από τη δεύτερη ομάδα βασικούς, η Ρεάλ Μαδρίτης συνέτριψε 6-1 την Μελίγια στο Santiago Bernabeu και πέρασε στους «16» του Copa del Rey.

Με τον Ισκο να είναι βασικός και να βάζει δύο γκολ, η Ρεάλ των πολλών πιτσιρικάδων δεν είχε πρόβλημα να διαλύσει για δεύτερη φορά την Μελίγια. Ο Σολάρι είχε την άνεση του 0-4 του πρώτου αγώνα και έδωσε φανέλα βασικούς σε παίκτες όπως Βαγιέχο, Χαβιέρ Σάντσες, Βαλβέρδε, Βινίσιους, και αυτοί μαζί με τον Ασένσιο και τον Ισκο συμμετείχαν στο party πρόκρισης. Αν και το πρώτο μέρος έδειχνε να είναι κλειστό, ο Ασένσιο με δύο γκολ στο 33' και το 35' έκανε στα γρήγορα το 2-0 και το ημίχρονο τελικά βγήκε με 3-0 με το γκολ του Χαβιέρ Σάντσες. Στην επανάληψη, ο παροπλισμένος στα... κανονικά ματς, Ισκο, σκόραρε δύο φορές (47', 83') και μία ο Βινίσιους, ενώ γκολ πέτυχε με πέναλτι και η Μελίγια για να γίνει το σκορ 6-1.