Νέα αναβολή στέψης για Παρί Σεν Ζερμέν! (βίντεο)

Η Παρί Σεν Ζερμέν έχασε τρίτο συνεχόμενο ματς-μπολ τίτλου, αφού ηττήθηκε στο «Μποζουάρ» με 3-2 από την Ναντ.

Από γκέλα σε γκέλα βαδίζει η Παρί Σεν Ζερμέν που για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι γκέλαρε και δεν κατάφερε να εξασφαλίσει και μαθηματικά τον τίτλο. Μετά από το εκκωφαντικό 5-1 από την Λιλ ήρθε δεύτερη συνεχόμενη ήττα (3-2 από την Ναντ) σε ένα ματς που οι Παριζιάνοιπαραάχθηκαν με 9 κομβικές απουσίες και δίχως τον Τόμας Τούχελ στον πάγκο.

Παρά το εκπληκτικό γκολ του Ντάνι Άλβες στο 19ο λεπτό, τα καναρίνια απάντησαν με τρία τέρματα (22’ Ντιέγκο Κάρλος, 44’ Γουάρις, 52’ αυτ. Ντάνι Άλβες) με την Παρί Σεν Ζερμέν να μειώνει στο τελικό 3-2 ένα λεπτό πριν το τέλος με γκολ του πιτσιρικά Μετεχάν Γκουκλού.