Την προσγείωσε... με τρομερό Ντι Μαρία! (στιγμιότυπα)

Μεγάλο διπλό με τεράστιο Άνχελ Ντι Μαρία για Παρί Σεντ Ζερμέν μέσα στο «Ολντ Τράφορντ». Οι Παριζιάνοι με πρωταγωνιστή τον Αργεντινό που «σέρβιρε» και τα δυο γκολ των Κιμπεμπέ-Εμπαπέ έφυγε με το 2-0 και πήρε μεγάλο σκορ πρόκρισης για τον επαναληπτικό. Η πρώτη Γαλλική ομάδα που κερδίζει τους «Κόκκινους Διαβόλους» στο σπίτι τους. Εκδίκηση και «γαλλικά» από Ντι Μαρία στη πρώην του ομάδα. Αποβλήθηκε ο Πογκμπά.​ Πρώτη ήττα για Σόλσκιερ από τον καιρό που ανέλαβε την Γιουνάιτεντ. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

Το ΦΙΛΜ του αγώνα...

- Μονόλεπτος σιγή εις μνήμη του Εμιλιάνο Σάλα

- Έναρξη στον αγώνα

- 3' Πρώτη επαφή με τη μπάλα για τον Ντι Μαρία και αποδοκιμασίες από το "Ολντ Τράφορντ".

- 6' Μακρινό σουτ του Ντι Μαρία, δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ντε Χέα η μπάλα.

- 15' Ωραία ατομική προσπάθεια από τον Πογκμπά, που μπήκε στη περιοχή έκανε το παράλληλο γύρισμα, μπλόκαρε ο Μπουφόν προ του Λίγκαρντ.

- 19' Κίτρινη στον Ντράξλερ

- 25' Κίτρινη στον Πογκμπά

- 27' Ευκαιρία του Εμπαπέ απέναντι στον Ντε Χέα η μπάλα άουτ. Ο Γάλλος βρέθηκε μόνος αλλά αστόχησε.

- 30' Κίτρινη κάρτα στον Γιανγκ, για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπαπέ

- 45+3 Αναγκαστική αλλαγή για Γιουνάιτεντ. Εκτός ο Λίγκαρντ μέσα ο Αλέξις.

Ημίχρονο

Έναρξη ημιχρόνου

- 46' Δεύτερη αλλαγή για Γιουνάιτεντ και αυτή αναγκαστική. Ο Μάτα στη θέση του Μαρσιάλ.

- 52' Σέντρα του Άλβες, κεφαλιά του Εμπαπέ και δύσκολη απόκρουση ο Ντε Χέα.

- 53' ΓΚΟΛ για την Παρί! Ο Κιμπεμπέ με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα και ανοίγει το σκορ. Εκτέλεση κόρνερ του Ντι Μαρία, η άμυνα της Γιουνάιτεντ "κοιμήθηκε" και ο στόπερ των Παριζιάνων έκανε το 0-1. ΔΕΙΤΕ το γκολ ΕΔΩ

- 60' ΓΚΟΛ για την Παρί και 0-2! Ο Εμπαπέ σκοράρει και δίνει προβάδισμα δυο τερμάτων. Καταπληκτική σέντρα του Ντι Μαρία, άψογα ο Εμπαπέ Δείτε το 2ο γκολ της Παρί

- 64' Ο Ντι Μαρία βγήκε στην πλάτη, έσωσε πάλι ο Ντε Χέα

Ο Νταγκμπα στη θέση του Ντι Μαρία κι έντονες αποδοκιμασίες

Αλλαγή επιθετικού, μέσα ο Λουκάκου, εκτός ο Ράσφορντ

- 89' Κόκκινη στον Πογκμπά, δεύτερη κίτρινη.

ΤΕΛΟΣ

Μάντσεστερ Γ: De Gea, Young, Bailly, Lindelof, Shaw, Matic, Herrera, Pogba, Lingard, Rashford, Martial.

Subs: Romero, Dalot, Jones, Fred, Mata, Sanchez, Lukaku

Παρί: Buffon, Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat, Verratti, Draxler, Marquinhos, Alves, Mbappe, Di Maria.

Subs: Areola, Kurzawa, Dagba, Paredes, Nkunku, Chouo-Moting, Diaby.