Έξι γκολ και ισοπαλία

Αποτελεσματική στην επίθεση, αλλά με την εστία της να παραβιάζεται τρεις φορές από σουτάρες της Ζενίτ, η Ιντερ ήρθε ισόπαλη 3-3 σε δυνατό φιλικό με τους Ρώσους.

Δυνατό φιλικό έδωσε το βράδυ του Σαββάτου η Ιντερ, η οποία κόντρα στη Ζενίτ εμφάνισε δύο πρόσωπα, με αποτέλεσμα το γεμάτο 3-3. Στο επιθετικό κομμάτι ήταν δυνατή και προηγήθηκε δύο φορές με την όμορφη λόμπα του Καντρέβα (10’) και το πέναλτι του Ικάρντι (50’).

Ωστόσο, ο Τζιούμπα που ήρθε με φόρα από το Μουντιάλ, μείωσε με δυνατό σουτ (27’), για να ισοφαρίσει ο Ρόμπερτ Μακ με κοντινή βολίδα (63’) και 10 λεπτά αργότερα ο Σατόβ να εξαπολύσει ένα άπιαστο που δεν το πρόλαβε ούτε η κάμερα. Ο Λαουτάρο Μαρτίνες όμως, το νέο απόκτημα των Νερατζούρι, ισοφάρισε από κοντά δύο λεπτά πιο μετά.