''Συνήλθε'' η Παρί

Η Παρί αντέδρασε με τον καλύτερο τρόπο μετά τον αποκλεισμό στο Λιγκ Καπ από την Γκινγκάμπ, κερδίζοντας με 3-0 την Αμιέν.

Λίγες ημέρες μετά την πρώτη της ήττα στη σεζόν εντός των συνόρων η Παρί έδειξε αντίδραση και κέρδισε με 3-0 την Αμιέν, κάνοντας εντυπωσιακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο. Οι παίκτες του Τούχελ είχαν τον έλεγχο, έχασαν ευκαιρίες στο πρώτο μέρος και είδαν τον Αρεολά να κάνει μεγάλη απόκρουση στις καθυστερήσεις στο πλασέ του Γκναορέ.

Το πρώτο γκολ για την Παρί ήρθε στο 57’ με το πέναλτι του Καβάνι, ενώ τα πάντα τελείωσαν στο 70’, με τον Μπαπέ να κάνει το 0-2. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μαρκίνιος, που στο 79’ έκανε το τελικό 0-3, διατηρώντας το αήττητο της Παρί στο πρωτάθλημα.