ΒΙΝΤΕΟ/Πρώτη ήττα για Λάμπαρντ στον πάγκο της Τσέλσι

Ο Φρανκ Λάμπαρντ βίωσε την πρώτη του ήττα στον πάγκο της Τσέλσι, καθώς, στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας των «μπλε», η Καβασάκι κατάφερε να βρει γκολ στο φινάλε και να πάρει τη νίκη με σκορ 1-0. Πρώτη εμφάνιση για τον Πούλισιτς με τη μπλε φανέλα στα τελευταία 25 λεπτά του αγώνα.

Οι «μπλε» μετά το 1-1 με τη Μποέμιαν στο ντεμπούτο του «Φράνκι» στην τεχνική ηγεσία και το 4-0 επί της Σεντ Πάτρικς, υπέστησαν την πρώτη τους ήττα για το φετινό καλοκαίρι.

Οι Κινέζοι της Καβασάκι, κατάφεραν να βρουν γκολ λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης της Παρασκευής.

Σε μια στιγμή που η άμυνα των Λονδρέζων δεν συμπεριφέρθηκε όπως θα έπρεπε για ν' απομακρύνει τον κίνδυνο, ο Λεάντρο Νταμιάο με κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι διαμόρφωσε το 1-0.

Στο τελευταίο 25λεπτο αγωνίστηκε για πρώτη φορά με τους κατόχους του Europa League ο Κρίστιαν Πούλισιτς, που ταξίδεψε την Τρίτη για να ενσωματωθεί με τη νέα του ομάδα...