ΕΠΤΑ γκολ μέσα σε 12 λεπτά και... 16-0!!!

Η Γουάνγκ Σουάνγκ σημείωσε εννέα γκολ στη νίκη (16-0) της Κίνας απέναντι στο Τατζικιστιάν. Τα επτά εξ' αυτών σημειώσε μέσα σε 12 λεπτά, από το 81' έως το 93'.

Στο πλαίσιο των Ασιατικών Αγώνων, η γυναικεία εθνική ομάδα της Κίνας τέθηκε αντιμέτωπη με το Τατζικιστάν. Δεν είναι μόνο η έκταση του σκορ που προκάλεσε αίσθηση στη συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Η Κίνα επικράτησε με 16-0 και τα εννέα εξ' αυτών σημειώθηκαν από την ίδια παίκτρια, την Γουάνγκ Σουάνγκ. Το ακόμη πιο εντυπωσιακό στοιχείο είναι πως τα επτά τέρματά της μπήκαν από το 81' μέχρι το 93'.

Έβαλε δηλαδή επτά γκολ μέσα σε 12 λεπτά. Η Σουάνγκ, που αγωνίζεται στη μεσαία γραμμή, είναι γεννημένη στις 23 Ιανουαρίου 1995 και στις 3 Αυγούστου υπέγραψε διετές συμβόλαιο στην Παρί Σεν-Ζερμέν.