Απηύδησε με τους ρατσιστές οπαδούς κι έφυγε μόνος του από το ματς! (βίντεο)

Κανείς και τίποτα δεν μπορούσε να πείσει τον Σερζίνιο να συνεχίσει στο παιχνίδι της Βίλστερμαν με την Μπλούμινγκ, από τη στιγμή που δεν μπορούσε ν' αντέξει άλλο τη ρατσιστική συμπεριφορά των οπαδών!

Με την ομάδα του πίσω στο σκορ με 2-0 στο 85ο λεπτό, ο Σερζίνιο πήγε να εκτελέσει ένα κόρνερ από αριστερά, ωστόσο, κάπου εκεί η σταγόνα ξεχείλισε το ποτήρι...

Άκουγε συνεχώς ρατσιστικά σχόλια από τους οπαδούς, με αποτέλεσμα να σηκωθεί και να φύγει από τον αγωνιστικό χώρο, τρέχοντας προς τ' αποδυτήρια και κάνοντας νόημα στον πάγκο της ομάδας του γι' αλλαγή.

Κανείς δεν έκανε προσπάθεια να τον πείσει να παραμείνει στο ματς για τα τελευταία λεπτά και ο πρωταγωνιστής του περιστατικού δεν κοίταξε ποτέ πίσω...