ΗΤΤΑ από την Εσθονία και 3η θέση για την Ελλάδα!

Αποτυχία για την Εθνική Ελλάδος... Η ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη έχασε με 1-0 από την Εσθονία στο ΟΑΚΑ για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Nations League και τερμάτισε στην 3η θέση του ομίλου της με 9 βαθμούς. Ουραγός με 4β η Εσθονία. Στο άλλο ματς του ομίλου, η Ουγγαρία νίκησε με 2-0 τη Φινλανδία και τερμάτισε στην 2η θέση με 10β. Πρωτιά για τη Φινλανδία με 12β.

Δεν ήταν άσχημη η Ελλάδα στο πρώτο 45λεπτο, αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα έμεινε πίσω στο σκορ από το αυτογκόλ του Λαμπρόπουλου στο 44΄.  Στην επανάληψη δεν είχε επιθετική ένταση στο παιχνίδι της η Ελλάδα, απογοήτευσε και έχασε τελικά με 1-0. Δοκάρι ο Φορτούνης στο 62΄.

28΄ Μακρινό σουτ του Σάμαρα, δύσκολα ο Λέμπετς

-Σαφώς ανώτερη η Ελλάδα, μπορούσε να είχε ήδη σκοράρει. Καμία τελική προσπάθεια οι φιλοξενούμενοι

34΄ Κεφαλιά από τον Σάπινεν, μάζεψε ο Μπάρκας. Πρώτη τελική για την Εσθονία

41΄ Πολύ καλό σουτ του Μπακασέτα, κόντρα σε αμυντικό και κόρνερ

41΄ Άστοχη κεφαλιά του Καρέλη

43΄ Νέα τελική προσπάθεια για την Ελλάδα με τον Μασούρα

44΄ΓΚΟΛ/Κόντρα στη ροή του αγώνα 0-1 η Εσθονία. Σέντρα του Ζενιόβ, αυτογκόλ ο Λαμπρόπουλος στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα. Άτυχη η Ελλάδα

Λήξη ημιχρόνου-Ακούστηκαν αποδοκιμασίες από την εξέδρα

67%-33% η κατοχή υπέρ της Ελλάδας, 12-1 οι τελικές, αλλά 0-1 το αποτέλεσμα του πρώτου 45λεπτου

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

46΄ Μέσα ο Τοροσίδης, έξω ο Μπακάκης. Ο "Τόρο" συμπληρώνει 100 συμμετοχές με την γαλανόλευκη!

54΄ Κεφαλιά από τον Λαμπρόπουλο, άουτ η μπάλα

56΄ Ο Ζενιόβ προσπάθησε να απειλήσει, αλλά ο Μπάρκας ήταν σε ετοιμότητα

57΄ Ο Φορτούνης στη θέση του Μασούρα

62΄ Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Φορτούνη, η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι

71΄ Ο Μάνταλος αντί του Μπουχαλάκη

84΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα-Ανάποδο με τον Καρέλη, εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ από τον Λέμπετς