Τη χάρη είχε ο Λάρι!

Πέρασε δια πυρός και σιδήρου, αλλά πέρασε... Η ΑΕΚ ζορίστηκε πολύ από την Αντβερπ, αλλά με μία μεγάλη εμφάνιση του Γιαννούλη στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε στη νίκη με 71-64 και συνέχισε την εξαιρετική πορεία της στο Τσάμπιονς Λιγκ

Το είπε ο Μπάνκι νωρίς νωρίς σε ένα τάιμ άουτ. "Δεν κάνετε τίποτα από αυτά που είπαμε και σχεδιάσαμε". Η Αντβερπ, παίζοντας με την πρωταθλήτρια του Τσάμπιονς ΛΙγκ είχε ισχυρότατο κίνητρο και η ΑΕΚ έπρεπε να αντιμετωπίσει και τους τραυματίες της, αλλά και το γεγονός ότι η αντίπαλό της, έκανε ένα από τα καλύτερα φετινά παιχνίδια της. Η εξέλιξη του ματς δεν ήταν ενθαρρυντική για την ομάδα του Ιταλού κόουτς, ο οποίος όμως είχε επιλογές στον πάγκο και μπορεί να υπάρχουν απουσίες, αλλά οι παρόντες είναι αρκετοί για να βοηθούν την ΑΕΚ να αποφεύγει τις παγίδες. Ενας από αυτους είναι ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης ο οποιος έκανε μεγάλη τέταρτη περίοδο και οδήγησε την ΑΕΚ σε μία πολύ δύσκολη, αλλά εξαιρετικά σημαντική νίκη μέσα στην έδρα της Αντβερπ με 71-64.