Τραυματίστηκε ο Χασάν, ασίστ ο Ουάρντα στη νίκη της Αιγύπτου (βίντεο)

Τραυματίας αποχώρησε από το ματς της Αιγύπτου με τη Σουαζιλάνδη ο Αχμέντ Χασάν, ενώ στη νίκη των «Φαραώ» με 2-0 ο Αμρ Ουάρντα έδωσε την ασίστ για το πρώτο γκολ της ομάδας του.

Πρόβλημα τραυματισμού προέκυψε για τον επιθετικό του Ολυμπιακού, Αχμέντ Χασάν, στην τελευταία του συμμετοχή με την Εθνική Αιγύπτου. Οι «Φαραώ» νίκησαν 2-0 εκτός έδρας τη Σουαζιλάνδη για την 4η αγωνιστική του 10ου προκριματικού ομίλου του Κόπα Άφρικα 2019, με τον φορ των «ερυθρόλευκων» να μπαίνει στο ματς σαν αλλαγή με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου αλλά να γίνεται εκ νέου αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού στο 87ο λεπτό του αγώνα, χωρίς ακόμη να έχει διαπιστωθεί αν πρόκειται για κάτι σοβαρό.

Την ίδια ώρα, βασικός σε όλο το ματς αγωνίστηκε ο Αμρ Ουάρντα του ΠΑΟΚ, ο οποίος μάλιστα εκτέλεσε το κόρνερ από το οποίο προήλθε το 1-0 των Αιγύπτιων στο 19'. Το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα πέτυχε στο 53' ο Μοχσέν.