“Από ένα ημίχρονο”

Ο Ακρίτας Χλώρακας αναφέρεται μέσω της επίσημης σελίδας του, στο παιχνίδι της προτελευταίας αγωνιστικής με την Αμαθούς.

Αναλυτικά:

“Σε ένα αγώνα με τέσσερα γκολ και αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη 2-2 με την Αμαθούς.

Δίκαιο σε γενικές γραμμές το αποτέλεσμα αφού η ομάδα μας αν και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-0 και έχασε μεγάλες ευκαιρίες να σκοτώσει το παιχνίδι, έδωσε ελπίδες στην Αμαθούς με αποτέλεσμα να είναι καλύτερη στην επανάληψη και να πάρει προβάδισμα.

Τελικά ο Χρ. Μακρής πέτυχε το δεύτερο γκολ του στον αγώνα και έγραψε το τελικό 2-2.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Προβλημάτισε η ομάδα μας με την αμυντική της συμπεριφορά και με τις κλασσικές χαμένες ευκαιρίες…και πάλι.

Στα συν η άνοδος του Μακρή που ήταν ο MVP του αγώνα αφού πέτυχε δύο πανέμορφα γκολ”.