Παιχνίδι στην ομίχλη!! (Φώτος)

Η ΜΕΑΠ νίκησε με 2-1 εκτός έδρας την ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς στο Κοινοτικό στάδιο Κυπερούντας και πήρε την πρόκριση για τα ημητελικά του Κυπέλλου Coca - Cola Γ' Κατηγορίας & Επίλεκτης ΣΤΟΚ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε κάτω από άσχημα καιρικά φαινόμενα με πυκνή ομίχλη να καλύπτει όλη την περιοχή κατά το πρώτο ημίχρονο.

Το ίδιο σκηνικό επικράτησε και κατά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, με το διαιτητή να διακόπτει το παιχνίδι στο 54΄ λόγω του ότι η ομίχλη είχε καλύψει τα πάντα και η ορατότητα ήταν πολύ χαμηλή. Η διακοπή κράτησε για 12 λεπτά και έπειτα ξεκίνησε ξανά το παιχνίδι κάτω από καλύτερες συνθήκες.

Η ατμόσφαιρα καθάρισε αρκετά, η ΜΕΑΠ βρήκε το δρόμο προς τα δίκτυα και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά.