“Δεν ανταποκρίνεται στην απόδοση των ομάδων το σκορ”

Μέσα από την επίσημη του σελίδα ο Ορφέας Λευκωσίας σχολιάζει την σημερινή ήττα της ομάδας από την Αμαθούς.

Η ανακοίνωση:

“Ήττα με 1-3 για την ομάδα μας. Το τελικό σκορ σίγουρα δεν ανταποκρίνεται στην απόδοση των δύο ομάδων.

Α' Ημίχρονο
Μοιρασμένός ο αγώνας στο Α' Ημίχρονο. Ο ΟΡΦΕΑΣ άνοιξε το σκορ στο 43' μετά από τετ α τετ του Ευτύχιου Μιχαηλίδη. Το πρώτο πλασέ απέρκουσε ο τερματοφύλακας της Αμαθούς και στη συνέχεια ο ποδοσφαιριστής μας πλάσαρε σε κενό τέρμα για να σκοράρει.Στις καθυστερήσεις ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτυ για την Αμαθούς. Την εκτέλεση απέκρουσε ο Τερματοφύλακας Κυριάκος Χαραλάμπους και στην επαναφορά η άμυνα αδράνησε και η Αμαθούς ισοφάρισε.

Β Ημίχρονο
Καλύτερος ο ΟΡΦΕΑΣ στο πρώτο μισό του Β΄Ημιχρόνου ωστόσο σε μια από τις ελάχιστες ευκαιρίες που έφτιαξε η Αμαθούς μέχρι εκείνο το σημείο, μετά από μακρινή μπαλιά, έγινε κακός υπολογισμός από την αμυντικλη γραμμή και έγινε

Στην τελευταία φάση του αγώνα και αφού σχεδόν όλη η ομάδα βγήκε μπροστά για την ισοφάριση, η Αμαθούς πέτυχε και 3ο γκολ με παρόμοιο τρόπο όπως και το 1-2.
Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της Αμαθούς”.