Συναρπαστική η πρεμιέρα στη Γ' Κατηγορία

Η δύναμη της έδρας κυριάρχησε στη φετινή πρεμιέρα του Πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας όπου σε έξι αγώνες επικράτησαν οι γηπεδούχοι.
Είναι χαρακτηριστικό πως ο απολογισμός δεν κατέγραψε νίκη για τους φιλοξενούμενους και στους άλλους δύο αγώνες, εμφανίστηκε το σημείο της ισοπαλίας.

Σε τρεις από τους οκτώ αγώνες της πρεμιέρας είχαμε συναρπαστικό φινάλε και οι νικητές αναδείχτηκαν στις καθυστερήσεις.

Στο 90ο λεπτό νίκησε η Αμαθούς Αγίου Τύχωνα την ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου (2-1), η Ομόνοια Ψευδά τον Χαλκάνορα (3-2), η Ολυμπιάδα Λυμπιών την Πέγεια (2-1).

Επίσης στις καθυστερήσεις του γειτονικού ντέρμπι Ορμήδεια – Ξυλοτύμπου σκόραραν και οι δύο ομάδες και διαμορφώθηκε το 2-2.

Θετικό ξεκίνημα για τις νεοφώτιστες ομάδες με δύο νίκες (Ομόνοια Ψευδά, Αμαθούς) και με μια ισοπαλία (Κούρρης Ερήμης).

Ο απολογισμός της πρεμιέρας κατέγραψε 24 συνολικά τέρματα.