Ομόνοια 1948/ΝΙΚΗ στο πρώτο ιστορικό παιχνίδι (φώτος)

Νίκη με 1-0 στο ιστορικό πρώτο παιχνίδι για την Ομόνοια 1948. Στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης που έγινε στο γήπεδο του ΘΟΙ Λακατάμιας, με γκολ στο 43' επικράτησε του Ορφέα με 1-0.

Τέλος αναμέτρησης...

86’ Φάση για την Ομόνοια 1948. Μετά από εκτέλεση φάουλ, έγινε η ψηλοκρεμαστή κεφαλιά από το ύψος της περιοχής όμως μπάλα έφυγε άουτ.

82' Χωρίς φάσεις τα τελευταία λεπτά, άρχισαν και αλλαγές εκατέρωθεν με συνεπακόλουθο να πέσει ο ρυθμός.

70’ Προσπαθεί για την ισοφάριση ο Ορφέας, πολύ επικίνδυνη στην κόντρα επίθεση η Ομόνοια 1948.

67’ Σουτ για την Ομόνοια 1948 εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.

62’  Ευκαιρία ο Ορφέας. Μετά από σέντρα-σούτ από δεξιά ο τερμαφύλακας έδιωξε σε κόρνερ.

57’ Φάση για την Ομόνοια 1948. Μετά από ωραίο συνδυασμό, έγινε το πλασέ από το ύψος της περιοχής η μπάλα όμως πήγε άουτ.

53΄Μεγαλη ευκαιρία ο Ορφέας. Σέντρα από αριστερέ, έφυγε η μπάλα από τα χέρια του τερματοφύλακα ωστόσο δεν μπόρεσαν οι ποδοσφαιριστές από κοντά να σπρώξουν την μπάλα στα δίκτυα.

O κόσμος συνεχίζει τα τραγούδια στην εξέδρα δημιουργώντας ωραία ποδοσφαιρική ατμόσφαιρα.

Τέλος ημιχρόνου...

45’ Ευκαιρία για την Ομόνοια 1948 με σουτ από το ύψος της περιοχής. Ο τερματοφύλακας του Ορφέα έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνιά και έδιωξε σε κόρνερ.

43’ ΓΚΟΛ 1-0 η Ομόνοια 1948 με κοντινό πλασέ.

41' Ευκαιρία ο Ορφέας με διαγώνιο σουτ εντός περιοχής. Ευκαιρία μετά από ώρα στον αγώνα.

39' Ισορροπημένο ματς με τον Ορφέα όσο περνά η ώρα να παίρνει τον έλεγχο χωρίς όμως να γίνει επικίνδυνος.

35’ Μία ευκαιρία καταγράφηκε μέχρι στιγμής για την Ομόνοια 1948 όταν σε εκτέλεση φάουλ έγινε η κεφαλιά αλλά απόκρουσε ο τερματοφύλακας.

34' Μέτριο παιχνίδι δίχως ευκαιρίες μπροσπά στις δύο εστίες.

20' Ωραία ατμόσφαιρα δημιούργησαν οι φίλοι της Ομόνοιας 1948.

10' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά. Χωρίς ευκαιρίες μέχρι στιγμής.