ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ στις νίκες για την Ορμήδεια (Φώτος)

Επιστροφή στις νίκες μετά από τέσσερα παιχνίδια για την Ορμήδεια. Η ομάδα του Πανίκου Σπύρου επικράτησε με 2-1 του Κούρρη Ερήμης σε παιχνίδι στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας και ανέβηκε στους 14 βαθμούς, έναν περισσότερο από την σημερινή της αντίπαλο.

-5' Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά, χωρίς κάποια ομάδα να μπορεί να επιβληθεί.

-10' Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο δυνατός άνεμος δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

-16' ΓΚΟΛ για την Ορμήδεια! Ο Χριστοδούλου με ωραία ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή και νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-0!

-30' Μισάωρο στο παιχνίδι με την Κούρρη να προσπαθεί να αντιδράσει.

-32' Καλό σουτ του Λιασίδη, αποκρούει σταθερά ο τερματοφύλακας της Ορμήδειας.

-40' Ανεβάζει την πίεση και ψάχνει την ισοφάριση ο Κούρρης.

-43' Καλή φάση για τους φιλοξενούμενους που έφτασαν κοντά στην ισοφάριση αλλά η κεφαλιά του Ιωάννου έφυγε λίγο έξω.

-48' ΓΚΟΛ για την Ορμήδεια και 2-0! Σκόρερ ο Αδάμος Χατζηγεωργίου o οποίος με σέντρα - σουτ από δεξιά ξεγέλασε τον αντίπαλο γκολκίπερ.

-52' ΓΚΟΛ για τον Κούρρη! Μειώνουν άμεσα οι φιλοξενούμενοι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιωάννου.

-59' Καλό σουτ του Χατζηγεωργίου λίγο έξω.

-72' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Ορμήδεια. Ο Πολυκάρπου από την μικρή περιοχή έκανε την προβολή, λίγο έξω η μπάλα.

-77' Γκολ η Ορμήδεια αλλά ακυρώνεται για χέρι του σκόρερ Μανώλη.

-86' Μεγάλη ευκαιρία για Ορμήδεια στο 86'. Ο Χριστοδούλου πλάσαρε μόνος μέσα από την περιοχή αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Κούρρη.

-Τέλος, νίκη για την Ορμήδεια με 2-1.