Τριάρα της Άσσιας στο... ντέρμπι παραμονής (φώτος)

Ο Εθνικός Άσσιας πανηγύρισε τη νίκη με 3-0 επί του Εθνικού Λατσιών για την 10η αγωνιστική στην 3η κατηγορία και πήρε βαθμολογική ανάσα αφού ανέβηκε στους 9 βαθμούς και άφησε τον σημερινό του αντίπαλο στους 6. Το www.kerkida.net ήταν στο Μακάρειο...

* Στο άλλο παιχνίδι της μέρας η Ομόνοια Ψευδά νίκησε με 3-1 τον Αχυρώνα Λιοπετρίου και ανέβηκε στη δεύτερη θέση με 22 βαθμούς.

Η εξέλιξη

-Πρώτο σφύριγμα

-12’ Ευκαιρία για την Άσσια, τετ-α-τετ ο Σιαμπάν, σπουδαία απόκρουση του Κλεοβούλου!

-18’ Σουτ για τα Λατσιά με τον Γελάση, μπλοκάρει ο Μαλέσιος

-20’ Ισορροπημένο το ματς χωρίς τις μεγάλες φάσεις

-25’ Διαγώνιο σουτ του Κουππή για την Άσσια, εντός περιοχής, η μπάλα άουτ

-27’ ΓΚΟΛ 1-0 για την Άσσια με τον Λεωνίδου! Μετά από γέμισμα στην περιοχή, πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ!

-34’ Τετ-α-τετ ο Σιαμπάν στέλνει την μπάλα έξω! Τεράστια ευκαιρία για την Άσσια!

-38’ Ευκαιρία για την Άσσια! Κεφαλιά από τον Λέμπρε, η μπάλα μόλις άουτ, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για κόρνερ

-45’ Σουτ του Ξυδά για τα Λατσιά, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

-47’ Σουτ του Τσίμον για την Άσσια, η μπάλα έξω

-55’ Έπεσε ο ρυθμός, με το ματς να παίζεται στο κέντρο

-67’ Σουτ του Μαυρομιχάλη για την Άσσια, άουτ

-70’ 2-0 η Άσσια με τον Σιαμπάν! Ο Λεωνίδου μπήκε ωραία στην περιοχή, έκανε το γύρισμα και ο Σιαμπάν πλάσαρε από κοντα για το 2-0

-73' ΓΚΟΛ, 3-0 για την Άσσια. Ωραία μπαλιά του Ευθυμιάδη και δυνατό αριστερό σουτ του Σιαμπάν!

-80’ Στην περιοχή ο Σιαμπάν, αποκρούει ο Κλεοβούλου

-88’ Μακρινό σουτ του Παπαευσταθίου, μπλοκάρει ο Κλεοβούλου

-Τέλος αγώνα

Ε. Άσσιας: Μαλέσιος, Μαυρομιχάλης, Λέμπρε, Κουππής, Σιαμπάν, Λεωνίδου, Σολωμού, Σοφοκλέους, Τσιμόν, Ευθυμιάδης, Παπαναστασίου

Ε. Λατσιών: Κλεοβούλου, Σβέτοσλαφ, Χ. Σταύρου, Στυλιανού, Μ. Σταύρου, Ευαγγέλου, Καουρτίσιης, Αντωνίου, Γελάσης, Καττιμέρης, Ξυδάς