ΕΦΤΑΡΑ και... 30-0 για την Ομόνοια 1948 (Φώτος/Βίντεο)

Την πέμπτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η Ομόνοια 1948 που επικράτησε με 7-0 του ΠΑΟΚ Κακοπετρίας στο Στάδιο της Δόξας Παλιομετόχου. Οι πράσινοι έφτασαν τα 30 γκολ στο πρωτάθλημα χωρίς να δεχθούν κανένα!

Το kerkida.net σας μετέφερε live την εξέλιξη του αγώνα…

- Έναρξη στην αναμέτρηση

9' Σουτ του Παίση, αποκρούεται σε κόρνερ. Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων η Ομόνοια 1948

15' Σουτ για τον ΠΑΟΚ, η μπάλα κοντράρει σε κόρνερ!

20' Μέσω απευθείας εκτέλεσης κόρνερ πήγε να σκοράρει η Ομόνοια 1948, όμως ο Σαββίδης έδιωξε σωτήρια.

25' ΓΚΟΛ 1-0 για την Ομόνοια 1948 με τον Δήμο Αθανασίου. Έγινε το πλασέ ο κίπερ του ΠΑΟΚ απέκρουσε με τον Αθανασίου να παίρνει το "ριμπάουντ" και να σκοράρει από κοντά.

33' ΓΚΟΛ 2-0 με κεφαλιά του Πεχλιβάνη.

38' ΓΚΟΛ 3-0 με τον Γ. Μαυροφτή που πλάσαρε εύστοχα από κοντά.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ

-Έναρξη δεύτερου μέρους με μερική καθυστέρηση.

Ο Γ. Μαυροφτής βγήκε τετ-α-τετ και σκόραρε όμως υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ

53’ ΓΚΟΛ 4-0 για την Ομόνοια 1948... Τρομερή προσποίηση και μακρινό σουτ από τον Μιλτιάδους για το 4-0

63' ΓΚΟΛ 5-0 από τον Αθανασίου που σκοράρει το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

72' Ακυρώθηκε γκολ για τους γηπεδούχους αφού ο ρεφ υπέδειξε φάουλ παίκτη της Ομόνοιας 1948 πάνω στον κίπερ.

78' Πέναλτι για την Ομόνοια 1948.

79' ΓΚΟΛ 6-0 με τον Μιχαήλ να εκτελεί εύστοχα!

81' ΓΚΟΛ 7-0 με τον Π. Μαυροφτή! Λάθος της άμυνας του ΠΑΟΚ με τον Π. Μαυροφτή να το εκμεταλλεύεται σκοράροντας από κοντά!