"Άδικο σκορ για την ομάδα μας"

Ο Ορφέας σχολιάζει μέσα από την επίσημη σελίδα του το 2-2 με την ΑΠΕΠ...

Άδικο σκορ για την ομάδα μας που έχασε σωρεία ευκαιριών στο σημερινό παιχνίδι για να πάρει μια μεγάλη νίκη. Στο τέλος πήρε τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας αφού βρέθηκε ανέλπιστα να χάνει με 0-2.

Α' Ημίχρονο

Καλύτερα ξεκίνησε ο ΟΡΦΕΑΣ και έχασε στα πρώτα λεπτά 2 μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθεί με τον Α. Γλυκή και τον Στ. Ιωάννου. Η ΑΠΕΠ όμως κατάφερε να προηγηθεί στο 14' κόντρα στη ροή του αγώνα, μετά από λάθος στην άμυνά μας. Στο 21' η ΑΠΕΠ πέτυχε και 2ο γκολ με μακρινό σουτ.

Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και να φτιάχνει ευκαιρίες, χωρίς όμως να σκοράρει.

Β' Ημίχρονο

Καλύτερα μπήκε η ομάδα της ΑΠΕΠ στις αρχές του Β' Ημίχρονου ωστόσο στη συνέχεια ο ΟΡΦΕΑΣ ανέλαβε τον έλεγχο στη συνέχεια και κατάφερε να σκοράρει στο 63' με τον Στέλιο Ιωάννου μετά από λάθος του τερματοφύλακα της ΑΠΕΠ. Η ισοφάριση ήρθε στο 75' από τον Μιχάλη Χατζηπροδρόμου με ομορφο σουτ εκτός περιοχής, μέσα σε έξαλους πανηγυρισμούς από τους ποδοσφαιριστές και τους φίλους της ομάδας μας.

Παρα τιςς προσπάθειες των δύο ομάδων να πάρουν τη νίκη το 2-2 έμεινε μέχρι το τέλος.

Αξιοσημείοτη και η παρουσία του κόσμου στον σημερινό αγώνα και από τις δύο ομάδες.

Ακολουθεί διακοπή στις αγωνιστικές υποχρεώσεις λόγω εορτών.