Βγαίνει σήμερα το ζευγάρι του τελικού

Βγαίνει σήμερα το ζευγάρι του τελικού Κυπέλλου Coca – Cola Γ’ Κατηγορίας & Επίλεκτης ΣΤΟΚ 2018-2019.

Μέσα από τους επαναληπτικούς αγώνες (ώρα έναρξης 14:00) της ημιτελικής φάσης, θα γίνει γνωστό το ζευγάρι του 11ου τελικού στην ιστορία του θεσμού.

Στο Κοινοτικό Στάδιο Ψευδά η τοπική Ομόνοια θα φιλοξενήσει την Ολυμπιάδα Λυμπιών που στο πρώτο παιχνίδι είχε κερδίσει με 1-0 από γκολ του Αχιλλέα Αχιλλέως στο 34ο λεπτό.

*Στην προημιτελική φάση η Ομόνοια Ψευδά απέκλεισε την ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς με 3-2 και η Ολυμπιάδα με 1-0 την ΕΝΑΔ.

Στο Στάδιο Στέλιος Χαρή η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα θα αντιμετωπίσει το Διγενή Ακρίτα Μόρφου, που στο πρώτο παιχνίδι νίκησε με 1-0 από γκολ του Ντένις Πεσίρεβιτς στο 5ο λεπτό.

*Στην προημιτελική φάση η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα απέκλεισε με 3-1 τον Χαλκάνορα και ο Διγενής Μόρφου στη διαδικασία των πέναλτι τον Κούρρη Ερήμης με 4-2.