Ομόνοια Ψευδά - Ολυμπιάς Λυμπιών (Φωτορεπορτάζ)

Φοβερό ματς έγινε στο Κοινοτικό Στάδιο Ψευδά μεταξύ Ομόνοιας Ψευδά και Ολυμπιάς Λυμπιών στον επαναληπτικό για τα ημιτελικά Κυπέλλου Coca – Cola Γ’ Κατηγορίας & Επίλεκτης ΣΤΟΚ.

Η Ολυμπιάς παρά την ήττα με 2-1 από την Ομόνοια Ψευδά, πήρε την πρόκριση στον τελικό Κυπέλλου, αφού είχε κερδίσει με 1-0 στο πρώτο ματς.

Στις κερκίδες παρευρέθηκαν πέραν των 500 οπαδών και των δύο ομάδων με την αναμέτρηση να έχει τον χαρακτήρα του τοπικού ντέρμπι.

To σκορ άνοιξε η Ομόνοια Ψευδά με τον Αδάμου στο 9’ να πλασάρει εύστοχα εντος περιοχής, πανηγυρίζοντας με... σέλφι! Στο 32ο λεπτό η Ολυμπιάς ισοφάρισε με ένα τρομερό μακρινό σουτ του Κυπριανού που έμελλε να της δώσει και την πρόκριση ως εκτός έδρας γκολ! Ο Ψευδάς έκανε το 2-1 με κεφαλιά του Παναγιώτου στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι. Στο δεύτερο μέρος η Ομόνοια Ψευδά δεν βρήκε το πολυπόθητο γκολ πρόκρισης ενώ έμεινε με 10 παίκτες στο 80’, για χέρι του τερματοφύλακα της εκτός περιοχής.

Δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ του kerkida.net από την αναμέτρηση...