ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ο Διγενής Μόρφου! (Φώτος)

«Χρυσό» τρίποντο για τον Διγενή Ακρίτα Μόρφου που του δίνει το πολυπόθητο πρωτάθλημα Γ’ κατηγορίας. Οι «πράσινοι» με το γκολ του Τριανταφυλλάκη κέρδισαν με 1-0 τον Εθνικό Λατσιών και είναι πρωταθλητές! Ο Διγενής έφθασε τους 60 βαθμούς, έξι περισσότερους από την Ομόνοια Ψευδά και είναι μαθηματικά πρωταθλητής αφού έχει πλεονέκτημα στην ισοβαθμία και ακόμη με δυο ήττες στις εναπομείναντες αγωνιστικές δεν χάνει τον τίτλο. Το kerkida.net ήταν στο Μακάρειο.

- Έναρξη στο ματς

- 5’ Ευκαιρία για τον Διγενή! Κεφαλιά του Γκουγκουρή λίγο έξω!

- 15’ Ευκαιρία για τον Εθνικό! Σουτ του Γιατρού αποκρούει ο Κιουρτζίδης!

- 20’ Σουτ ξανα για τον Εθνικό εντός περιοχής, αποκρούει εκ νέου ο Κιουρτζίδης!

- 30’ Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι του Εθνικού πάνω στον Δημήτροφ!

- 35’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Διγενή! Σουτ του Χριστοφή μέσα στην περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ!

- 40’ ΓΚΟΛ 1-0 για τον Διγενή με τον Τριανταφυλλάκη! Μετά από σέντρα του Μπεσίρεβιτς ο Τριανταφυλλάκης σούταρε από κοντά ανοίγοντας το σκορ!

Ημίχρονο

Έναρξη Β' ημιχρόνου

- 50’ Κεφαλιά του Στυλιανού για τον Εθνικό, η μπάλα άουτ!

- 55’ Σουτ του Γιατρού για τον Εθνικό σε τετ-α-τετ μέσα στην περιοχή, η μπάλα άουτ!

- 63’ Σουτ του Πιερή μέσα στην περιοχή μόλις άουτ! Μεγάλη ευκαιρία για τον Διγενή!

- 75’ Μαρκαρισμα στην περιοχή με τον Ντιμιτρόφ να πέφτει στο έδαφος. Διαμαρτύρονται οι παίκτες του Εθνικού για πέναλτι με την διαιτητή να δίνει κίτρινη στον Ντιμιτρόφ για θέατρο!

- 85’ Σουτ του Πανάμσκι, μπλοκάρει εύκολα ο Κιουρτζίδης

- 89’ Μεγάλη ευκαιρία του Ντιμιτρόφ! Σουτ από πολύ κοντά κοντράρει σε αμυντικό!

Τέλος. Πρωταθλητής ο Διγενής!

Διγενής Μόρφου: Κιουρτζίδης, Θεοφάνους, Χριστοφή, Ευθυμίου, Μπεσίρεβιτς, Αριστοδήμου, Τριανταφυλλάκης, Αργυρού, Νεοφύτου, Γκουγκουρής, Πιερή.

Εθνικός Λατσιών: Κλεοβούλου, Πανάμσκι, Ευαγγέλου, Σταύρου, Πιτταράς, Στυλιανού, Γιατρού, Αντωνίου, Ηρακλέους, Τσιακλή, Δημήτροφ.