Με τριάρα στους "8" η Ομόνοια 1948! (φώτος)

Τριάρα της Ομόνοιας 1948 στον εξ αναβολής αγώνα με τους Τρούλλους FC 2015,  ο οποίος έγινε κεκλεισμένων των θυρών στο Μακάρειο. Οι πράσινοι έλεγξαν πλήρως από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και με τα γκολ των Μαυροφτή, Τζιωνή και Αθανασίου (πέναλτι) προκρίθηκαν στους "8" του Πρωταθλήματος Ένταξης ΣΤΟΚ. Με δέκα έπαιζαν οι Τρούλλοι από το 67ο λεπτό.

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση

-4' Απευθείας φάουλ του Ιωάννου, μόλις έξω. Πρώτη καλή φάση στο Μακάρειο

-6' Απειλούν και οι Τρούλλοι με βολίδα του Λοΐζου από πολύ μακριά, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

-8' ΓΚΟΛ, 1-0. Ο Μαυροφτής παίρνει ριμπάουντ μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα και εξ επαφής βάζει μπροστά την Ομόνοια 1948

-15' Κρατάνε μπάλα και ελέγχουν οι πράσινοι, που ψάχνουν ακόμα ένα γκολ

-19΄Σουτ του Αγγέλοφ εντός περιοχής η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και χάνεται καλή ευκαιρία για την Ομόνοια.

-24' Διάλειμμα για λίγο, για να δροσιστούν οι παίκτες λόγω της ζέστης

-25’ Επικίνδυνο γύρισμα του Τζιωνή στην περιοχή προλαβαίνει ο κίπερ των Τρούλλων

-32' Ωραία κίνηση του Τζιωνή, γύρισε στον Αθανασίου που σούταρε εξ επαφής. Τελικά κέρδος ένα κόρνερ

-32΄ Στο έδαφος ο Ιωάννου που μεταφέρεται εκτός γηπέδου τραυματίας.

-34' Δύσκολη απόκρουση του Πιερά μετά από κοντινή κεφαλιά του Νεάρχου

-37' Αναγκαστική αλλαγή, ο Κοσμά στη θέση του Ιωάννου

-39' Ο Νεάρχου μπήκε στην περιοχή από αριστερά και σούταρε από πλάγια, έξω η μπάλα. Απόλυτη κυρίαρχη η Ομόνοια 1948 στο παιχνίδι

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο μετά από έξι λεπτά καθυστερήσεων

-Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

-46' Ευκαιρία με την επανέναρξη, ο Νεάρχου μπήκε από αριστερά στην περιοχή και σούταρε από διαγώνια θέση, έξω η μπάλα

-56’ Ο Κοσμά μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή πέφτει από μαρκάρισμα με τον ρεφ να δείχνει κόρνερ.

-65' ΓΚΟΛ, 2-0 οι πράσινοι. Ο Νεάρχου γύρισε από αριστερά και ο Τζιωνής εξ επαφής απλά έσπρωξε τη μπάλα στα δίκτυα

-67' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ομόνοια 1948 και κόκκινη στον Παναγή που τράβηξε από πίσω τον Νεάρχου

-69' ΓΚΟΛ, 3-0 οι πράσινοι με το πέναλτι του Αθανασίου. Μονόλογος το παιχνίδι

-74' Ο Πεχλιβάνης στη θέση του Μιλιτάδους που τραυματίστηκε

-79' Έξω ο Νεάρχου, μέσα ο Σαζεΐδης

-Χωρίς φάσεις από το 80' και μετά. Το παιχνίδι κρίθηκε εδώ και ώρα

-Τέλος, η Ομόνοια προκρίνεται εύκολα στα προημιτελικά

*Ο αγώνας ήταν κεκλεισμένων των θυρών. Επιτράπηκε η είσοδος μόνο σε είκοσι δηλωμένα άτομα από κάθε σωματείο, σε παιδιά κάτω των 12 ετών εφόσον συνοδεύονταν από την μητέρα τους και σε άτομα άνω των 65 ετών.