ΠΕΝΤΑΡΑ και ΑΝΟΔΟΣ για Ομόνοια 1948 (φώτος)

Την άνοδο στην Επίλεκτη κατηγορία της ΣΤΟΚ πανηγύρισε το απόγευμα της Κυριακής (19/05) η Ομόνοια 1948. Οι "πράσινοι" επικράτησαν με το επιβλητικό 5-1 του Σπάρτακου και πανηγύρισαν την πολυπόθητη άνοδο.

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση

-2' Πρώτη φάση. Ο Βουρή στέλνει σε κόρνερ την κεφαλιά του Τζιωνή.

-6' Kίτρινη στον Κυπριανού.

-13' Kίτρινη κάρτα στον Φιλίππου.

-15' Χωρίς φάσεις στο πρώτο τέταρτο.

-20' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 1948! Σκόρερ ο Αθανασίου που πήρε την μπάλα εντός περιοχής και με ωραίο τελείωμα νίκησε τον Βουρή για το 0-1!

-22' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια ξανά! Δεύτερο γκολ σε δύο λεπτά, με σκόρερ τον Νεάρχου με κοντινή προβολή εντός περιοχής!

-28' Tετ α τετ Ιωάννου με Βουρή, μπλοκάρει ο δεύτερος.

-35' Διπλή ευκαιρία για τους "πράσινους". Αθανασίου και Τζιωνής προσπάθησαν να σκοράρουν αλλά ο Βουρής είπε "ΌΧΙ" δις.

-45+1' Κίτρινη στον Ττοφαλλή.

-48' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! 3-0, με σκόρερ ξανά τον Αθανασίου!

-63' ΔΟΚΑΡΙ για την Ομόνοια, με το σουτ του Αγγέλοφ.

-66' Καλό σουτ του Τζιωνή, σε κόρνερ ο Βουρής.

-74' Πεναλτι ο Σπάρτακος.

-75' ΓΚΟΛ για τον Σπάρτακο με τον Χατζηνικόλα, ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και μείωσε σε 3-1.

-78' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 1948. Σκόρερ ο Μιχαήλ με ωραιο ψηλοκρεμαστό πλασέ, για το 4-1.

-85' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Αθανασίου να φτάνει στο χατ τρικ για το 5-1!

Σπάρτακος: Βουρή, Μιχαήλ, Κεττή, Ττοφαλλή, Κυπριανού, Παπασάββα, Ιωάννου, Φιλίππου, Πιερή, Χατζηνικόλα, Κωνσταντίνου

Ομόνοια 1948: Κυριάκου, Σοφοκλέους, Π.Μαυρόφτης, Μιλτιάδους, Νεάρχου, Ανγκέλοβ, Αθανασίου, Ιωάννου, Γ.Μαυρόφτης, Μιχαήλ, Τζιωνής