Δραματική άνοδος για Γεροσκήπου FC

Ο αγώνας στην Ερήμη ανάμεσα στον Λένα και την Γεροσκήπου FC διήρκησε τέσσερις σχεδόν ώρες με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να κερδίζουν την άνοδο στην Επίλεκτη Κατηγορία μετά το τελικό 4-2 στην ημίωρη παράταση.

Η κανονική διάρκεια της αναμέτρησης ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Ο Τζέιμς ήταν αυτός με τρία γκολ στην παράταση έδωσε την νίκη - άνοδο στην Γεροσκήπου.

Το παιχνίδι πάντως σημαδεύτηκε από τις πολλές διακοπές. Η μεγαλύτερη σημειώθηκε λίγο πριν το τέλος της παράτασης όταν οι διαιτητές αποχώρησαν από το γήπεδο αμέσως μετά το τέταρτο γκολ της Γεροσκήπου.

Τελικά η αναμέτρησης ολοκληρώθηκε έπειτα από 13 λεπτά διακοπής. Ο Λένας ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες ενώ αποβλήθηκαν και οι δύο προπονητές στα μέσα στου δευτέρου μέρους.