"Δεν θα τα βάλουμε κάτω"

Μέσα από ανάρτηση της η Ορμήδεια αναφέρεται στην ήττα της ομάδας από την Ξυλοτύμπου την σγωνιστική που μας πέρασε.

Η ανάρτηση:

"Η ομάδα μας έχασε το Σάββατο στο ντέρμπι με αντίπαλο την γειτονική ομάδα της Ξυλοτυμπου με σκορ 2-0. Ο αγώνας κρίθηκε σε δύο γκολ που πέτυχε η Ξυλοτυμπου μετά από αμυντικά λάθη της ομάδας μας τα οποία στοίχισαν και έτσι χάθηκε το παιχνίδι. Η ομάδα της Ξυλοτυμπου εκμεταλευτηκε στο έπακρο τα λαθη που έγιναν από την ομάδα μας και κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με 2-0 με γκολ του Καλιμάνη και Ταύρου. Η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασε έχασε δύο τρεις ευκαιρίες δεν σκόραρε και έτσι έμεινε το τελικό 2-0.

Χάθηκε ένα παιχνίδι που η ομάδα είχε τρεις βασικούς ποδοσφαιριστές εκτός όμως δεν θα τα βάλουμε κάτω ο δεύτερος γύρος μόλις άρχισε και οι ποδοσφαιριστές μας θα τα δίνουν όλα σε κάθε παιχνίδι για την νίκη.

Η ομάδα μας αντιμετωπίζει αυτήν την εβδομάδα την τεταρτη τον ΥΨΩΝΑ σε μόνο αγώνα εκτός έδρας για το κύπελλο και το Σάββατο στην έδρα μας την ΑΠΕΑ Ακρωτηριου για το Πρωτάθλημα. Δύο σημαντικά παιχνίδια που θα κοιτάξουμε το κάθε ένα ξεχωριστά".