ΣΑΜΠΑ... στο τέλος! (Φώτος)

H Βραζιλία νίκησε με 2-0 την Κόστα Ρίκα για την 2η αγωνιστική του πέμπτου ομίλου του Μουντιάλ. Η Σελεσάο δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και η λύτρωση ήρθε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με τους Κουτίνιο και Νέιμαρ να λύνουν το γόρδιο δεσμό για να χαρίζουν την νίκη στην Βραζιλία.

Το kerkida.net σας μεταφέρε την εξέλιξη του αγώνα...

Το ΦΙΛΜ του παιχνιδιού:

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

-4΄Πρώτο σουτ για την Βραζιλία με τον Κουτίνιο, η μπάλα καταλήγει πάνω ψηλά από την εστία.

-6' Πρώτη επίθεση και για την Κόστα Ρίκα, που ολοκληρώνεται με ένα κακό σουτ.

-13' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Κόστα Ρίκα, με το σουτ του Μπόρχες να καταλήγει λίγο έξω.

-26' Γκολ που πετυχαίνει η Βραζιλία, ακυρώνεται για οφσάιντ.

-30' Δυνατό σουτ του Κουτίνιο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Νάβας.

-41' Σουτ του Μαρσέλο, μπλοκάρει σταθερά ο Νάβας.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-49' Διπλή ευκαιρία για την Βραζιλία. Πρώτα η κεφαλιά του Ζεσούς κατέληξε στο δοκάρι και έπειτα ο Κουτίνιο δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

-56' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Βραζιλία. Γύρισμα από τον Νέιμαρ αποκρούει ο Νάβας.

-57' Σουτ του Κουτίνιο και πάλι σε ετοιμότητα ο τερματοφύλακας της Κόστα Ρίκα.

-64' Σουτ και πάλι του Κουτίνιο, μπλοκάρει ο Νάβας.

-70' Κεφαλιά του Κασεμίρο στα χέρια του Νάβας.

-72' Δυνατό σουτ του Νέιμαρ, η μπάλα έξω.

-78' Πέναλτι για την Βραζιλία, κερδισμένο από τον Νέιμαρ. Αποφασίζει να δει το βίντεο τελικώς ο Κάιπερς και ακυρώνει την πρώτη του απόφαση. Καμιά παράβαση σύμφωνα με τον διαιτητή.

-85' Φαλτσαριστό σούτ του Κουτίνιο, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Νάβας.

-90+1 ΓΚΟλ για την Βραζιλία με τον Κουτίνιο. Ο Ζέσους έστρωσε την μπάλα και ο Κουτίνιο έκανε το 1-0 για την Βραζιλία.

90+4'  Καλή στιγμή για τη Βραζιλία με τον Φιρμίνο.

-90+6 ΓΚΟΛ για την Βραζιλία με τον Νέιμαρ.

Εντεκάδες:

Βραζιλία: Άλισον, Τιάγκο Σίλβα, Μιράντα, Κασεμίρο, Ζέσους, Νέιμαρ, Κουτίνιο, Μαρσέλο, Γουίλιαν, Παουλίνιο, Φάγκνερ.

Κόστα Ρίκα: Νάβας, Ακόστα, Γκονζάλες, Μπόρχες, Ντουάρτε, Οβιέδο, Μπράιαν, Βενέγκας, Γκαμπόας, Γκούζμαν, Ουρένα.