ΒΑΘΜΟΣ στο φινάλε για ΠΑΕΕΚ (Φώτος)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο "Κοινοτικό γήπεδο Ζακακίου" ανάμεσα σε ΑΕΖ και ΠΑΕΕΚ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο μέρος και οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, ισοφαρίζοντας στην επανάληψη σε 2-2.

-6' Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι. Ο Κιντέλα έκανε το γυριστό από καλή θέση, η μπάλα λίγο έξω.

-9' Κεφάλια του Μουστάκα μέσα στην περιοχή όμως η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια.

-19' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ με τον Γκονζάλες! Ο Ελευθερίου έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, ο Γκονζάλες μεσα στην περιοχη έκανε το κατέβασμα και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 1-0.

-29' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ! Σκόρερ ο Περικλής Μουστάκας, με τον Γκονζάλες αυτή την φορά να είναι ο δημιουργός δίνοντας την ασίστ.

-35' Δυνατό σουτ, αριστερα έξω από την μεγάλη περιοχή της ΑΕΖ από τον Κούρου με τον Ντρενέα να διώχνει σε κορνερ.

-38 Κεφαλιά του Ντιακιτέ μέσα στην μικρή περιοχή, όμως ο Ντρενέα μπλόκαρε σταθερά την μπάλα.

-44' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΖ, εκτός ο Μουστάκας μέσα ο Δημητρίου.

-55' Χωρίς κάτι αξιόλογο στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης.

-61 Δυνατό σουτ του Κιντέλα από το ύψος της μεγαλης περιοχής με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από την εστία του Ντρενέα.

-65' ΓΚΟΛ για την ΠΑΕΕΚ! Ο Κουτούνας έκανε την σέντρα και ο Ντιακιτέ μόνος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, μειώνοντας σε 2-1.

-70' Πιέζει η ΠΑΕΕΚ για ισοφάριση.

-85' ΓΚΟΛ για την ΠΑΕΕΚ και 2-2 με κεφαλιά του Τόμας Μάρισιτς!

-93' Ο Χριστού μόνος του απέναντι στον Αγριμάκη, στέλνει την μπάλα μόλις έξω.

-ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

ΑΕΖ : Ντρενέα, Παστελλής, Ελευθερίου, Γεωργίου, Γκονζάλες, Ευριπίδου, Μουστάκας (44'Δημητρίου), Κυριάκου, Χρίστου, Θεοδώρου, Ανκομάχ.

ΠΑΕΕΚ: Αγριμάκης, Τ. Μάρισιτς, Παναγιώτου, Ντιακιτέ, Κιντέλα, Ορφανίδης, Βασιλείου, Τζ. Μάρισιτς, Κούρου, Ιωαννίδης, Κουτούνας.