Με τριάρα «έπιασε» κορυφή! (ΦΩΤΟΣ)

Ανετο διπλό για τον Οθέλλο στο Μακάρειο επί του Εθνικού Ασσιας με 3-0. Εμμανουήλ (32΄, 34΄) και Φοφανά στο 83ο λεπτό διαμόρφωσαν το τελικό 0-3. Στην κορυφή (προσωρινά) ανένηκε η ομάδα του Τούτιτς στους 51 βαθμούς και έπιασε την Ένωση Νέων Παραλιμνίου που αγωνίζεται αύριο στο Ζακάκι.

Το kekida.net σας μετάφερε την εξέλιξη του αγώνα

To ΦΙΛΜ του αγώνα:

-Ξεκίνησε το παιχνίδι.

-2' Δυνατό σουτ από τον Φοφανά, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία.

-8' Πρώτο κόρνερ για τον Εθνικό Άσσιας, περνάει ανεκμετάλλευτο.

-11' Σουτ του Εμμανουήλ, μπλοκάρει σταθερά ο Πέτρου.

-13' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Οθέλλο με τον Σασί να κάνει ωραία ενέργεια μέσα στην περιοχή, με τον Αριστοτέλους όμως να σταματάει τελευταία στιγμή την προσπάθεια του αντιπάλου του.

-17' Όμορφη επιθετική προσπάθεια από τους φιλοξενούμενους, με την κεφαλιά του Σασί να καταλήγει στα χέρια του Πέτρου.

-19' Σπουδαία ευκαιρία και πάλι για τον Οθέλλο με τον Αλντομπέλι να μην μπορεί να σκοράρει έπειτα από πολύ καλή σέντρα του Φοφανά.

-24' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Εθνικό Άσσιας. Το εκτελεί απευθείας ο Ουκάτσε με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι του τερματοφύλακα του Οθέλλου.

-30' Μεγάλη επέμβαση από τον Πέτρου, στο πλασέ του Κούλλη Κυριάκου.

-32' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο με τον Εμμανουήλ. Ο Φοφανά εκτελεί φάουλ, ακορούει με αστάθεια ο Πέτρου και ο Εμμανουήλ από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

-34' ΓΚΟΛ και πάλι για τον Οθέλλο με τον Εμμανουήλ. Ο άσος της Αθηαίνους διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του έπειτα από προσωπική του ενέργεια.

-43' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ουκάτσε, η μπάλα καταλήγει έξω.

-44' Σούτ του Φοφανά, διώχνει την μπάλα ο Πέτρου.