ΠΡΕΜΙΕΡΑ με 5άρα για τον Άρη (φώτος)

Άνετη πρεμιέρα για τον Άρη... Νίκησε με 5-2 τον Ονήσιλο και μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας. Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Σάκης Κύπρου, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ, στο πρώτο 45λεπτο (5΄, 19΄, 44΄).  Ο Μαλεκκίδης (7΄) και ο Ορτέγκα (56΄), τα άλλα δύο γκολ για τους νικητές. Για τον Ονήσιλο σκόραραν οι Παναγιώτης Νικολάου (30΄) και Ζαφειράκης (71΄).

Το kerkida.net ήταν στο Τσίρειο στάδιο και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα...

1΄ Έναρξη αγώνα

5΄ ΓΚΟΛ.1-0 ο Άρης με τον Κύπρου. Αφού πρώτα... έκλεψε τη μπάλα, πλάσαρε υποδειγματικά τον αντίπαλο κίπερ

7΄ ΓΚΟΛ. Μαλεκκίδης και 2-0 για την γηπεδούχο ομάδα. Νέο λάθος στην άμυνα του Ονήσιλου, δεν πρόλαβε ο Παναγή, ο Αγγελόπουλος έδωσε τη μπάλα στον Μαλεκκίδη και 2-0

19΄ ΓΚΟΛ. Στην αντεπίθεση ο Άρης, μόνος από δεξιά ο Κύπρου, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα για το 3-0

-Απόλυτος κυριάρχος ο Άρης. Η ομάδα του Χρύση Μιχαήλ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και έβαλε γερές βάσεις για την κατάκτηση των τριών βαθμών από το πρώτο 20λεπτο

30΄ ΓΚΟΛ. Με κεφαλιά του Παναγιώτη Νικολάου μειώνει σε 3-1 ο Ονήσιλος

32΄ Άστοχη τελική προσπάθεια για τη φιλοξενούμενη ομάδα-σουτ εκτός περιοχής του Καστάνου

40΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, μπορούσε για το χατ-τρικ ο Κύπρου, αλλά ήταν άστοχος μέσα από την περιοχή

44΄ ΓΚΟΛ. Τέσσαρα ο Άρης, χατ-τρικ ο Σάκης Κύπρου. Απέναντι από τον Παναγή βρήκε στόχο και 4-1 ο Άρης

45΄ Λήξη ημιχρόνου

46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου

46΄ Διπλή αλλαγή για τον Ονήσιλο- Πιερέττης και Π. Νικολάου εκτός, μέσα ο Πιτταράς και ο Ζαφειράκης

47΄ Ευκαιρία με τον Πιτταρά για τον Ονήσιλο, απόκρουση από τον Νουρεντινόσκι

49΄ Απείλησε ξανά με σουτ του Πιτταρά η φιλοξενούμενη ομάδα, σε ετοιμότητα ο κίπερ του Άρη

56΄ ΓΚΟΛ. Ο Ορτέγκα με δυνατό σουτ το 5-1

57΄ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Πεχλιβάνης στη θέση του Μαλεκκίδη

62΄ Ευκαιρία με Πιτταρά, έσωσε και πάλι ο Νουρεντινόσκι

71΄ΓΚΟΛ. Με ωραίο δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Ζαφειράκη, μειώνει σε 5-2 ο Ονήσιλος