ΠΡΩΤΗ νίκη με τριάρα! (Φώτος)

Πρώτα γκολ και πρώτη νίκη για τον Ολυμπιακό, στο Σαββατιάτικο (29/09) παιχνίδι με την Αγία Νάπα στο "Μακάρειο". Στο ντεμπούτο του στον πάγκο των "μαυροπράσινων", ο Φάτζιο Μπούις είδε στο πρώτο μέρος τον Κρίνσκι να... ανοίγει το σκορ και την Αγία Νάπα να ισοφαρίζει με τον Ζαννέττου. Στο δεύτερο μέρος ανέλανε δράση και... καθάρισε την νίκη για την ομάδα του με δύο γκολ ο Ρομό.

Το kerkida.net βρέθηκε στο Μακάρειο και σας μετέφερε την εξέλιξη του ματς…

-2' Καλή προσπάθεια από τα δεξιά για τον Ολυμπιακό με τον Παχίπη, πάσα στον Ρομό μέσα στην περιοχή αυτός έχασε την μπάλα και στη συνέχεια το σουτ του Ροτζέριο κόντραρε στα σώματα.

-5' Ελίχθηκε ωραία μέσα στην περιοχή ο Λόπες το σουτ του όμως αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον Γιωργαλλίδη.

-10' Καλός ο ρυθμός στο πρώτο δεκάλεπτο.

-14' Από τα δεξιά ο Παχίπης έκανε το διαγώνιο συρτό σουτ, με τον Κίττο να μπλοκάρει.

-19' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σαμάρα, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι εκεί που ο Κρίνσκι με δυνατό σουτ σημάδεψε σωστά για το 1-0.

-20' Αυτό ήταν το πρώτο γκολ που πετυχαίνει φέτος ο Ολυμπιακός.

-24' Διαμαρτυρίες του Ολυμπιακού για τράβηγμα στον Αντωνίου λίγο πριν μπει απειλητικά στην περιοχή της Αγίας Νάπας.

-30' Πιο απειλητικός ο Ολυμπιακός, η Αγία Νάπα από την πλευρά της δυσκολεύεται να αναπτυχθεί και να δημιουργήσει φάσεις.

-33' Ένα γύρισμα από τον Πετκόφ, περνά παράλληλα από την εστία του Γιωργαλλίδη.

-35' Έπεσε ο ρυθμός με την Αγία Νάπα να κρατάει μπάλα με πιο επικίνδυνο παίκτη τον Πετκόφ, χωρίς όμως τη μεγάλη ευκαιρία.

-36' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Πισινή κεφαλιά-πάσα του Ρομό στον Σαμάρα που από το ύψος της περιοχής έπιασε το συρτό σουτ με την μπάλα να καταλήγει μόλις έξω!

-39' Σουτ εκτός περιοχής του Περατικού μπλοκάρει εύκολα ο Γιωργαλλίδης.

-41' ΓΚΟΛ και ισοφαρίζει σε 1-1 η Αγία Νάπα με Ζαννέττου! Αδράνεια στην άμυνα του Ολυμπιακού μετά από μακρινή μπαλιά με τον Ζαννέττου να μπαίνει ταχύτατα στην περιοχή και με δεξί πλασέ να νικάει τον Γιωργαλλίδη!

-Τελος ημιχρόνου στο 1-1.

-50' Χωρίς κάτι αξιόλογο το πρώτο πεντάλεπτο του β' μέρους.

-54' Αλλαγή για την Αγία Νάπα: Σοφοκλέους στη θέση του Λόπες.

-59' Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό... Στη θέση του σκόρερ Κρίνσκι, ο Οπόνγκ.

-60' Περισσότερο κινητικός ο Ολυμπιακός στο πρώτο τέταρτο της επανάληψης.

-60' ΓΚΟΛ και 2-1 για τον Ολυμπιακό με τον Ρομό! Σέντρα από τον Ροτζέριο στην περιοχή, πισινή κεφαλιά του Πιερμάγιερ, η μπάλα έφτασε στον Ρομό που με δεξί γυριστό σουτ σκόραρε για το 2-1.

-60' Οι παίκτες της Αγίας Νάπας διαμαρτυρήθηκαν στην φάση του γκολ γιατί κατά τη διάρκεια της φάσης ήταν πεσμένος στο έδαφος μέσα στην περιοχή ο Μελάς.

-67' Αλλαγές για τις δύο ομάδες… Για την Αγία Νάπα έξω ο Μελάς, μέσα ο Μάρτιν. Για τον Ολυμπιακό έξω ο Μίγγος μέσα ο Ντα Ρόχα.

-77' Μακρινό σουτ του Πιερμάγιερ, πάνω από την εστία

-78' Ο Ρομό έβαλε την κόντρα στον αμυντικό της Αγίας Νάπας, με την μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ.

-89' 3-1 με τον Ρομό! Aπό κοντά νίκησε με δυνατό συρτό σουτ τον Κίττο σκοράροντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ!

Ολυμπιακός (Μπούις): Γιωργαλλίδης, Λεονάρντο, Πιερμάγερ, Ρομό, Παχίπης, Μίγγος, Σαμάρας, Αντωνίου, Μέντες, Ροτζέριο, Κρίνσκι

Αγία Νάπα (Κκαράς): Κίττος, Μελάς, Περατικός, Πετκόφ, Κωνσταντίνου, Ρομέρο, Ζαννέττου, Μούσιτς, Φερνάντες, Λόπες, Γκονζάλες

***Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να πάρουν βαθμό μέχρι τώρα αφού γνώρισαν την ήττα στις δύο πρώτες αγωνιστικές

***Ντεμπούτο για τον Φάντζιο Μπούις στον πάγκο του Ολυμπιακού

***Διαιτητής ο Ροβέρτος Κώστα με Α' βοηθό τον Κυριάκο Σωκράτους και Β΄ βοηθό τον Σπύρο Παπακώστα.