Στο 96' απέδρασε με το "Χ" η ΠΑΕΕΚ! (φώτος)

Δραματικό ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στην Καρμιώτισσα και την ΠΑΕΕΚ! Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 12' με τον Μάρισιτς με την Καρμιώτισσα όμως να φέρνει τούμπα το ματς με Βαττή (36') και Μασίνουα (68')! Εκεί που όλα έδειχναν πως οι γηπεδούχοι θα έπαιρναν μια σημαντική νίκη, η ΠΑΕΕΚ ισοφάρισε στην τελευταία φάση του παιχνιδιού με τον Ντιακιτέ και παρέμεινε αήττητη μετά από 3 αγώνες!

Το kerkida.net ήταν στο γήπεδο των Πολεμιδιών και σας μετέφερε όλα όσα έγιναν...

Έναρξη αγώνα

10 λεπτά στην αναμέτρηση, αναγνωριστικό το παιχνίδι μέχρι στιγμής

11' Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα! Σέντρα από αριστερά του Μασίνουα με τον Κώστα Μάρκου να μην μπορεί να τελειώσει τη φαση. Απόκρουσε ο Αγριμάκης!

12' ΓΚΟΛ για την ΠΑΕΕΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Τζόρνταν Μάρισιτς άνοιξε με κεφαλιά το σκόρ!

14' Μεγάλη ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ! Μόνος εντός περιοχής ο Παπαχαραλάμπους έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια!

16' Ο Λύρας μπήκε στην περιοχή, σούταρε από αριστερά, απόκρουσε ο Καιρίνος

17' Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα! Ο Μάρκου το σουτ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

-Γρήγορος ο ρυθμός του αγώνα μετά το γκολ της ΠΑΕΕΚ. Η Καρμιώτισσα πιέζει για τη γρήγορη ισοφάριση, επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις οι φιλοξενούμενοι.

23' Ωραία συνεργασία των παικτών της ΠΑΕΕΚ, Λύρας ο τελικός αποδέκτης της μπάλας, αλλά το πλασέ του αποκρούστηκε από τον Καιρίνο σε κόρνερ!

28' Σέντρα από αριστερά του Βαττή, μόνος ο Μασίνουα εντός περιοχής πιάνει τη κεφαλιά, άουτ η μπάλα.

32' Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Από αντεπίθεση μετά από κόρνερ, ο Μάρκου τρέχει γρήγορα από δεξιά, βγάζει τη σέντρα στο Βαττή που από κοντά στέλνει τη μπάλα άουτ

36' Πέναλτι για την Καρμιώτισσα!

ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα! Ευστοχεί ο Βαττής στο πέναλτι που κέρδισε ο Μασίνουα και ισοφαρίζει σε 1-1

41' Σέντρα από αριστερά του Λούκαντς, πήρε τη κεφαλιά ο Νεοφύτου εντός περιοχής με τη μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια.

45+1' Μακρινό σουτ του Κινσέλα, αποκρούει σταθερά ο Καιρίνος

3 λεπτά οι καθυστερήσεις

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

46' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Μέσα ο Μέντες, έξω ο Γενεθλίου

Σέντρα στο Β' ημίχρονο

52' Ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ. Πάσα του Λύρα στον Παπαχαραλάμπους που μέσα από την περιοχή πλασάρει αουτ

55' Διπλή αλλαγή, μια για κάθε ομάδα.Για την ΠΑΕΕΚ εκτός ο Ιωαννίδης, μέσα ο Χατζητοφής και για την Καρμιώτισσα μέσα ο Πιερή, εκτός ο Νεοφύτου.

59' Μπήκε επικίνδυνα ο Βαττής στη περιοχή από αριστερά, αλλά μπλόκαρε το πλασέ του ο Αγριμάκης

61' ΔΟΚΑΡΙ για την Καρμιώτισσα! Εκτός περιοχής σουτ από τον Μάρκου με τη μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι του Αγριμάκη

68' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα! Γυρίζουν το ματς με δυνατό εντός περιοχής σουτ από τον Μασίνουα οι γηπεδούχοι

72' Κίτρινη κάρτα στον Κυριάκου της Καρμιώτισσας για διαμαρτυρία. Προηγήθηκε φάουλ του Βασιλείου στο Βαττή.

78' Σουτ από τον Παπαχαραλάμπους μέσα στην περιοχη, απόκρουσε σε κόρνερ ο Καιρίνος. Προσπαθεί να ισοφαρίσει η ΠΑΕΕΚ.

81' Αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Τη θέση του Παπαχαραλάμπους παίρνει ο Παπανικολάου.

86' Τελευταία αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Έξω ο Βαττής, μέσα ο Ταξιάρχης.

87' Κίτρινη κάρτα στον Παπανικολάου για φάουλ πάνω στον Ταξιάρχη.

92' Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα! Τετ-α-τετ ο Μασίνουα, το πλασέ του απόκρουσε ο Αγριμάκης!

96' ΓΚΟΛ για την ΠΑΕΕΚ! Ντιακιτέ ο σκόρερ!

Τέλος παιχνιδιού

Καρμιώτισσα Πολεμιδιών (Λουκά): Καιρίνος, Λούκαντς, Ρέις, Βαττής (86' Ταξιάρχης), Κυριάκου Α, Χριστοφή, Κυριάκου Π., Γενεθλίου (46' Μέντες), Μάρκου, Μασίνουα, Νεοφύτου (55' Πιερή)

ΠΑΕΕΚ (Μάρκου): Αγριμάκης, Μάρισιτς Τ., Παναγιώτου, Λύρας, Λούγκα, Κινσέλα, Παπαχαραλάμπους (81' Παπανικολάου), Βασιλείου, Μάρισιτς Τζ., Κούρου, Ιωαννίδης (55' Χατζητοφής)

Διαιτητής: Θωμάς Χατζηβασιλείου

Α' βοηθός: Αντώνης Ζάρτηλας

Β' βοηθός: Χρίστος Πιερή

Παρατηρητής: Μάριος Βιολάρης