«Απόδραση» στο 90+5 για Ολυμπιακό! (Φώτος)

Μεγάλο διπλό στην Σωτήρα για τον Ολυμπιακό με τον Μέντες στο 90+5 να σκοράρει και να λυτρώνει τους «μαυροπράσινους». Οι γηπεδούχοι στο 38’ άνοιξαν το σκορ με τον Αμεσάν και τον Ρομό στο 58’ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Το Kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

- Έναρξη στο παιχνίδι

- 10' Πολλά λάθη από τις δυο ομάδες μέχρι στιγμής. Οι δυο "μονομάχοι" προσπάθούν να βρουν τα "πατήματα" τους.

- 15' Σουτ του Αμεσάν στο ύψος της περιοχής, αποκρούει ο Γιωργαλλίδης.

- 25' Break στη Σωτήρα λόγω των υψηλών θερμοκρασιών - Ώρα για νερό και ανάσες.

- 26' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Παραλίγο αυτογκόλ με την προβολή του Κάστανου η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι.

- 31' Μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους. Ο Ζαφειράκης απέναντι στον Γιωργαλλίδη δεν καταφέρνει να σκοράρει. Σπουδαία απόκρουση από τον Κύπριο κήπερ.

- 35' ΓΚΟΛ για τον Ονήσιλο! Ο Αμεσάν με φοβερή ατομική προσπάθεια κάνει το 1-0.

- 37' Μακρινό σουτ του Ρομό αποκρούει ο Στρατηλάτης.

- 40' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σαμάρας εκτέλεσε το πλάγιο άουτ, η μπάλα στη μικρή περιοχή, οι παίκτες του Ολυμπιακού δεν καταφέρνουν να σπρώξουν τη μπάλα στα δίτκυα.

Ημίχρονο

Έναρξη Β' ημιχρόνου

48' Αντεπίθεση για τον Ονήσιλο με τον Ν' Λουντουλού να δίνει στον Πιτταρά, αυτός έκανε το σουτ μάζεψε ο Γιωργαλλίδης.

- 50' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σαμάρα, αποκρούει σε κόρνερ ο Στρατηλάτης.

- 58' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Ρομό με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα.

- 65' Σουτ του Καμινιώτη μόλις άουτ!

- 68' Break για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

- 75' Οι δυο ομάδες ψάχνουν το γκολ που ίσως θα φέρει και τους τρεις βαθμούς.

- 79' Σουτ του Ροτζέριο, η μπάλα σε κόρνερ.

- 87' Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Αμεσάν, μπροστά στον Γιωργαλλίδη δεν κατάφερε να σκοράρει και τον Αντωνίου να σώζει τον "Τακτακαλά".

- 90+5 ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Μέντες!