Αφεντικό στο Τσίρειο ο Άρης! (Φώτος)

Δραματικό μέχρι τέλους ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στον Άρη και την Ομόνοια Αραδίππου με μπόλικες συγκινήσεις ειδικά στα τελευταία λεπτά! Η "ελαφρά ταξιαρχία" ήταν η ομάδα που πήρε τους 3 υπερπολύτιμους βαθμούς επικρατώντας με 2-1 αν και αγωνιζόταν με 10 παίχτες στα τελευταία λεπτά! Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με τον Μαραγκουδάκη στο 18', για να ισοφαρίσει η Ομόνοια στο 70' με τον Ούρος! Στο 77' αποβλήθηκε ο Μαμμίδης για τον Άρη που πήρε τη μεγάλη νίκη χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ορτέγα στο 90!

-Έναρξη αγώνα.

8' Ο Ορτέγα μπήκε στην περιοχή όμως το σουτ του πέρασε έξω.

9' Ο Μπρίτο έκανε το σουτ από την επανορθωτική η μπάλα κόντραρε και ανάγκασε τον Παναγιώτου να διώξει σε κόρνερ.

Καλύτερος ο Άρης στα πρώτα 10 λεπτά.

18' ΓΚΟΛ για τον Άρη! Μετά από σέντρα του Ορτέγα, ο Μαραγκουδάκης με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 1-0!

22' Σουτ του Κύπρου εκτός περιοχής, εύκολα ο Παναγιώτου.

24' Σέντρα του Ορτέγα από δεξιά και πάλι ο Μαραγκουδάκης πήρε την κέφαλια από καλή θέση αλλά η μπάλα πέρασε μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

30' Κερδισε μέτρα στο γήπεδο η Ομόνοια

35 Ζήτησε έντονα πέναλτι η φιλοξενούμενη ομάδα

40' Δυνατό σουτ του Ούρος εκτός περιοχής με τον Νουρεντινόσκι να διώχνει σε κόρνερ.

45'+1 ΔΟΚΑΡΙ για την Ομόνοια! Τεράστια ευκαιρία για με τον Ούρος να σημαδεύει το δοκάρι από πλεονεκτική θέση.

-Τέλος ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το Β' ημίχρονο

52' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Ορτέγα από το ύψος της περιοχής, διώχνει ο Παναγιώτου σε κορνερ

60' Παιχνίδι κέντρου, χωρίς μεγάλες φάσεις μέχρι στιγμής, με τον Άρη να διατηρεί το προβάδισμα του

67' Δυνατό σουτ του Εμμανουήλ, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα

70' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ισοφαρίζουν (1-1)  οι φιλοξενούμενοι με δυνατή κεφαλιά του Ούρος στην αριστερή γωνιά του Νουρεντινόσκι

77' ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Άρη. Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μαμμίδη. Με 10 συνεχίζουν οι γηπεδούχοι

80' Δοκάρι για τον Άρη σε σουτ του Μαλλεκίδη εντός περιοχής!

82' Σουτ του Ούρος από το ύψος της περιοχής μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα!

83' Χλιαρό σουτ του Θεοδώρου εντός περιοχής, αποκρούει εύκολα ο Νουρεντινόσκι

-Εκμεταλλεύεται το αριθμητικό πλεονέκτημα η Ομόνοια που πιέζει για το δεύτερο γκολ!

89' Πέναλτι ο Άρης! Το κέρδισε ο Μαλεκκίδης!

90' ΓΚΟΛ!Το εκτέλεσε εύστοχα ο Ορτέγα για το 2-1!

Λήξη του παιχνιδιού

ΑΡΗΣ: Νουρεντινόσκι, Ορτέγα, Μπρίτο (86' Χατζηπασχάλης), Αγγελόπουλος (78' Κορρέα), Μαραγκουδάκης (65' Μαλεκκίδης), Παπαστεριανός, Κύπρου, Σιλβέστρος, Πεχλιβάνης, Μαμμίδης, Παναγή.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ: Παναγιώτου, Αριστοτέλους, Χρυσοστόμου, Μοδέστου (78' Καϊσερλίδης), Πατουλέα, Χαραλάμπους, Ούρος, Θεοδώρου, Τσιάμης, Μέσσιου (91' Στυλιανίδης), Εμμανουήλ.