Επιστροφή στις νίκες για την Καρμιώτισσα! (Φώτος)

Η Καρμιώτισσα πήρε σπουδαία νίκη στο Κοινοτικό Γήπεδο Πάνω Πολεμιδιών κερδίζοντας με 3-1 την ΑΕΖ στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Β΄Κατηγορίας.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Παναγίδης στο 37ο λεπτό ενώ οι πράσινοι ισοφάρισαν με γκολ του Πούλπο στο 51’.

Ο Μασίνουα μετά από ασίστ του Ταξιάρχη στο 79΄, έγραψε το 2-1 ενώ στις καθυστερήσεις ο Πάντος έβαλε το κερασάκι στην τούρτα σκοράροντας το 3-1.

Η Καρμιώτισσα που επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα από την ΜΕΑΠ, ανέβηκε στους 13 βαθμούς ενώ η ΑΕΖ έμεινε στους 9.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του ματς…

-Έναρξη αγώνα

28΄ Σπουδαία ευκαιρία για την Καρμιώτισσα με τον Ταξιάρχη να μην μπορεί να σκοράρει προ κενής εστίας.

37’ ΓΚΟΛ 1-0 για την Καρμιώτισσα με τον Παναγίδη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

Έναρξη δεύτερου μέρους

51' ΓΚΟΛ 1-1 για την ΑΕΖ με τον Πούλπο Γκονζάλες

Στο 65' ο αγώνας παραμένει στο ισόπαλο 1-1

Φάουλ για την Καρμιώτισσα με τον Παναγίδη περνάει ανεκμετάλευτο.

72' Υπάρχει μεγάλη ένταση στο ματς με τον διαιτητή να μοιράζει κάρτες στις δύο ομάδες...

79' ΓΚΟΛ 2-1 για την Καρμιώτισσα με τον Μασίνουα να σκοράρει μετά από σέντρα του Ταξιάρχη

90+ 3-1 ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα Μετά από πάσα του Μασίνουα ο Πάντος κλειδώνει τη νίκη για την Καρμιώτισσα!