Με Πεχλιβάνη και Μάρκο παραμένει κορυφή! (φώτος)

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Άρης με 2-0 επί του Διγενή Ορόκλινης στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄Κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι με γκολ του Μάριου Πεχλιβάνη στο 21' και του Μάρκου Μαραγκουδάκη στο 55' κατέκτησαν το πολύτιμο τρίποντο και ανέβηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας. Η Ελαφρά Ταξιαρχία έχει πλέον 16 βαθμούς, τρεις περισσότερους από τον Εθνικό Άχνας, τον Οθέλλο, τον Ολυμπιακό και την Καρμιώτισσα. Ο Διγενής Ορόκλινης έμεινε στους 8 βαθμούς.

Το kerkida.net βρέθηκε στο Τσίρειο και σας μετέφερε την εξέλιξη του ματς...

- Έναρξη αγώνα

4' Σουτ του Αγγελόπουλου έξω από την επανορθωτική και η μπαλα ψηλά πανω από τα δοκάρια του Κωνσταντίνου

Στο 8' ο Πεχλιβάνης ευνοήθηκε απο τις κόντρες βρεθηκε σε ευνοϊκή θέση εντός περιοχής όμως του σουτ περασε δίπλα απο το αριστερό δοκαρι του αντίπαλου τερματοφύλακα!

13' Νέα ευκαιρία για τον Άρη: Όμορφη κάθετη πάσα του Μουλόπουλου που βγάζει μόνο μέσα στην περιοχή τον Ortega. Ο τελευταίος πιάνει το σουτ ομως η μπάλα περνά μόλις έξω!

14' Πρώτη ευκαιρία για  τον Διγενή με τον Σιήκκη που βρεθηκε μεσα στην περιοχή ομως το σουτ του ηταν άστοχο!

16' Μεγάλη ευκαιρία για τον Διγενή με τον Αλεξίου να πιάνει ένα δυνατό συρτο σουτ εξω απο τη μεγάλη περιοχή του Nuredinoski ομως η μπάλα σταματαει στο δεξί δοκάρι του Άρη!

21' ΓΚΟΛ 1-0 για τον Άρη... Ο Πεχλιβανης βρέθηκε μόνος μέσα στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ ανοίγει το σκορ

25' Ο Πεχλιβάνης πηρε την πάσα από τον Ortega μέσα στην περιοχή όμως του σουτ του πέρασε έξω!

27' Δυνατό σουτ εκτός περιοχής απο τον Brito αποκρούει ο Κωνσταντίνου!

28' Ξανά ο Brito που πιάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής αυτή τη φορά όμως απεκρουει σταθερά ο τερματοφυλακας του Διγενή!

36 Κίτρινη ο Dimitrov για αντικανονικό μαρκάρισμα

40' Καλυτερος ο Άρης που ψάχνει ευκαιρίες για να κάνει το 2-0

45+2 Μεγάλη ευκαιρία με τον Μαραγκουδάκη. Μονος μεσα στην περιοχή έστειλε την μπαλα πολυ πάνω απο τα δοκαρια!

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ

Εναρξη β' ημιχρόνου

46' Πολύ ωραίο σουτ του Ortega έξω από την περιοχή απεκρουει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κωνσταντίνου!

50' Μακρινό σουτ του Αγγελόπουλου απεκρούει ο Κωνσταντίνου!

55' ΓΚΟΛ 2-0 για τον Άρη.. Ο Μαραγκουδακης πήρε την πασα μεσα στην περιοχή και απο κοντινη απόσταση κάνει το 2-0!

58 Μόνος ο Αλεξίου με τον Nuredinoski με τον κίπερ του Άρη στελνει την μπάλα σε κόρνερ

60' Έξω ο Βελκόβ μέσα ο Θεοδώρου

63'  Κίτρινη ο Παναγή για διαμαρτυρίες από τον πάγκο και χάνει το επόμενο παιχνίδι της ομαδας του!

67' Καταπληκτική ατομική ενέργεια από τον Χατζηπασχάλη που απέφυγε δύο αντιπάλους απο δύσκολη θέση όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον Κωνσταντίνου

71' Ο Αλεξίου κερδίσε παλικαρίσια την μπάλα εντός περιοχής ομως το σουτ του ανακόπηκε από τον Nuredinoski!

75' Αλλαγή για τον Άρη... Μέσα ο Μαλεκκίδης έξω ο Brito

77' Δυνατό σουτ του Πεχλιβάνη εκτός περιοχής η μπάλα μόλις άουτ!

83' Αλλαγή για τον Άρη... Έξω Ortega μέσα Αντωνιάδης

86' Αλλαγή για τον Άρη... Έξω ο Μουλόπουλος μεσα ο Κυριαζής

86' Αλλαγή για τον Διγενή Ορ. Μέσα και ο Παρασκευά, έξω ο Νικολάου

88' Αλλαγή για τον Διγενή Ορ. Μεσα ο Στεφ έξω ο Rolff

ΤΕΛΟΣ του αγώνα

Άρης: Nuredinoski, Μουλόπουλος, Γιαγκουδάκης, Ortega, Brito, Αγγελόπουλος, Μαραγκουδάκης,Παπαστεριανός, Πεχλιβάνης, Μαμμίδης, Χατζηπασχαλής

Διγενής Ορ.: Κωνσταντίνου, Rolff, Dimitrov, Αποστόλου, Αλεξίου, Darkwa, Σιήκκη, Νικολάου, Στυλιανού, Λοϊζίδης, Βελκοβ