Επιστροφή στις νίκες με Μιχαήλ! (φώτος)

Σπουδαία νίκη με 1-0 χάρις σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάρκου Μιχαήλ στο 85ο λεπτό πέτυχε ο ΑΣΙΛ επί της Ομόνοιας Αραδίππου για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄Κατηγορίας. Η ομάδα της Λύσης μετά από δύο συνεχόμενες ήττες και τέσσερις αγωνιστικές μακριά από τη νίκη επέστρεψε στις επιτυχίες.

Στους 8 βαθμούς ανέβηκε ο ΑΣΙΛ, στους 9 παραμένει η Ομόνοια Αραδίππου.

To kerkida.net βρέθηκε στο ΓΣΖ και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα:

- Έναρξη αγώνα

10' Μπήκε καλύτερα ο ΑΣΙΛ στο πρώτο δεκάλεπτο και με 2-3 προσπάθειες απείλησε την εστία του Παναγιώτου

18΄ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΣΙΛ... Έξω ο Θεμιστοκλέους, μέσα ο Δημητρίου

-20' Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ. Ήταν το γύρισμα του Μιχαήλ από δεξιά, ο Μπρατσιάνι μόνος από το ύψος του πέναλτι σούταρε όμως ήταν σε ετοιμότητα ο τερματοφυλακας!

26'  Σουτ του Κωμοδικη μέσα από την περιοχή μόλις έξω!

35' Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο ΑΣΙΛ μέχρι στιγμής

37' Αλλαγή τακτικής για την Ομόνοια Αρ. Μεσα ο Ταβαρεζ έξω ο Θεράποντος

42' Ευκαιρία η Αραδιπου! Καλό σόυτ από τον Ούρος σε κόρνερ ο Χατζηφραγκίσκου

45' Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ. Ο Κωμοδικης έκανε το σουτ ο τερματοφυλακας απέκρουσε ασταθώς και ο Φελισιέν από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα μόλις έξω!

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ

Έναρξη β' ημιχρόνου

48' Καλό σουτ από τον Οκκαρίδη μόλις έξω!

55' Ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ... Σουτ του Μπρατσιάνι μέσα από την περιοχή μόλις έξω!

58 Κόρνερ για Ασιλ κεφάλια ο Καστάνας μόλις έξω

61' Αλλαγή για Ομόνοια Αραδίππου, μέσα ο Θεοδώρου έξω ο Οκκαρίδης

70' Αλλαγή για τον ΑΣΙΛ... Έξω ο Μπέμπα μέσα ο Αβραάμ

78' Χωρίς ευκαιρίες το παιχνίδι, όμως υπάρχει δύναμη και ένταση με αποτέλεσμα ο διαιτητής να σφυρίζει πολλά φάουλ

80' Καλή ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ. Ο Κωμοδικης μπήκε στην περιοχή όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε λίγο άουτ!

81' Τεράστια ευκαιρία για την Αραδίππου... Ήταν το γύρισμα από τα αριστερά του Ούρος ο Χαραλάμπους έκανε το πλασέ στην κίνηση απο την μικρη περιοχή,  ο Χατζηφραγκίσκου να αποκρούει σωτήρια!

82' Τελευταία αλλαγή για τον ΑΣΙΛ... Μέσα ο Λύμπερης έξω ο Κωμοδικης

85' ΓΚΟΛ 1-0 για τον ΑΣΙΛ με εκτέλεση πέναλτι. Ο Αβραάμ κέρδισε το πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μιχαήλ!