Ευκαιρίες και… ΜΟΙΡΑΣΙΑ στη βροχή! (φώτος)

Σε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό και με τις δύο ομάδες να χάνουν πολλές ευκαιρίες για γκολ, ΘΟΪ και Εθνικός Άχνας έμειναν στο ισόπαλο 0-0 στη Λακατάμια, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής στη Β΄Κατηγορία.

Οι δύο τερματοφύλακες Μπογκατίνοφ και Ζαχαρουδιού πρωταγωνίστησαν με σωτήριες επεμβάσεις και κράτησαν το μηδέν. Το ματς ξεκίνησε με 10λεπτή καθυστέρηση λόγω του ότι δεν ήρθε στην ώρα της η αστυνομία ενώ το δεύτερο μέρος διεξήχθη για αρκετή ώρα, υπό έντονη βροχόπτωση.

Οι δύο ομάδες ανέβηκαν στους 15 βαθμούς και παραμένουν ισόβαθμες στη βαθμολογία.

Το kerkida.net βρέθηκε στο γήπεδο..

-Με 10 λεπτά καθυστέρηση ξεκίνησε η αναμέτρηση λόγω του ότι δεν ήρθε στην ώρα της η αστυνομία.

-3' Προβολή του Κυπριανού επικίνδυνα στην περιοχή προλαβαίνει η άμυνα του ΘΟΪ.

-12’ Ο Αλωνεύτης τετ-α-τετ με τον Μπογκατίνοφ, όμως έπεσε στα πόδια του έγκαιρα ο Φοινίρης διώχνοντας την μπάλα!

-13’ Νέα ευκαιρία για το ΘΟΪ… Σουτ του Πεχλιβανόπουλου μόλις έξω!

-16’ Μακρινό σουτ για τον Εθνικό με τον Παπαγεωργίου, η μπάλα καταλήγει αρκετά έξω.

-21΄ Ωραία εκτέλεση φάουλ του Πινσέλι, αποκρούει ο Ζαχαρουδιού.

-27’ Σουτ για τον Εθνικό με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Ζαχαρουδιού

30΄ Σουτ του Χριστοφή εύκολα μπλοκάρει ο Ζαχαραδιού. Έχει την κατοχή ο Εθνικός, με αρκετές μπαλιές μέσα στην περιοχή κυρίως από τα αριστερά.

33΄ Ευκαιρία για το ΘΟΪ. Σουτ Πεχλιβανόπουλου από πλάγια στην περιοχή, αποκρούει ο Μπογκατίνοφ!

38΄ Νέα ευκαιρία για το ΘΟΪ! Σουτ του Ξενοφώντος εντός περιοχής, σπουδαία απόκρουση από τον Μπογκατίνοφ!

-43’ Σουτ του Παπαγεωργίου από καλή θέση, μπλοκάρει εύκολα ο κίπερ του ΘΟΪ.

-ΤΕΛΟΣ ημιχρόνου με τον Εθνικό να έχει φλύαρη κατοχή όμως το ΘΟΪ να έχει τις ευκαιρίες και τον Μπογκατίνοφ να κρατάει το μηδέν.

46' Έναρξη δεύτερου μέρους υπό έντονη βροχόπτωση!

47' Ευκαιρία για την Άχνα με τον Κυπριανού, του λέει "όχι" ο Ζαχαρουδιού!

52’ Σουτ του Φοινίρη για τον Εθνικό, εντυπωσιακή απόκρουση από τον Ζαχαρουδιού!

56' Σουτ του Ροτζ για το ΘΟΪ, η  μπάλα λίγο άουτ!

57' Σουτ του Πινσέλι μπλοκάρει ο Ζαχαρουδιού!

59΄Σέντρα σουτ του Παπαγεωργίου, η μπάλα άουτ!

60΄Συνεχίζεται η έντονη βροχόπτωση δυσκολεύοντας τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών!

63' ΕΥΚΑΙΡΙΑ για τον Εθνικό! Κεφαλιά με τον Ρόγκατς, ο Ζαχαρουδιού αποκρούει εκ νέου με την μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι!

64' ΕΥΚΑΙΡΙΑ για το ΘΟΪ... Σουτ του Μπέντο, ασταθώς ο Μπογκατίνοφ, δεύτερο σουτ του Ξενοφώντος από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ!

66' Δυνατό μακρινό σουτ του Φοινίρη, η μπάλα άουτ!

70’ Αλλαγή για το ΘΟΪ Εκτός ο Μπέντο, μέσα ο Παπαθεοχάρους

71' Σουτ του Αλωνεύτη από καλή θέση η μπάλα άουτ!

71’ Αλλαγή για τον Εθνικό Εκτός ο Κυπριανού, μέσα ο Μαραθωνίτης

72' Ευκαιρία για τον Εθνικό... Ο Καπαρτής μέσα στην περιοχή, το σουτ λίγο άουτ!

75’ Βγαίνει στην αντεπίθεση το ΘΟΪ με τον Αλωνεύτη, ο Μπογκατίνοφ κάνει την έξοδο και συγκρούεται με τον παίκτη του ΘΟΪ. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για φάουλ με τον διαιτητή να μη δείχνει κάποια παράβαση.

80’ Εδώ και λίγη ώρα σταμάτησε η βροχή

83΄Με απευθείας φάουλ δοκιμάζει να απειλήσει ο Εθνικός, αποκρούει σωτήρια ο Ζαχαρουδιού!

86’ Αλλαγή για την ομάδα της Άχνας… Παπαγεωργίου εκτός, μέσα ο Θεράποντος.

90’ Τεράστια ευκαιρία για το ΘΟΪ μετά από κόρνερ από πολύ κοντά ο Ροτζ κάνει την προβολή, με την μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ!

90+2 Εκτός ο Κκονέ μέσα ο Ηλία

90+2 Ευκαιρία για τον Εθνικό! Κεφαλιά του Ηλία, μέσα στην περιοχή, η μπάλα μόλις άουτ!

90+5 Νέα ευκαιρία για τον Εθνικό... Σουτ μέσα στην περιοχή η μπάλα μόλις άουτ!

90+7 ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΘΟΪ (Ν. Νικολάου): Ζαχαρουδιού, Πεχλιβανόπουλος, Γαβριηλίδης, Νικολάου, Αλωνεύτης, Στυλιανού, Ροτζ, Βοσνακίδης, Λαός, Χαραλάμπους

Ε. Άχνας (Γ. Εγκωμίτης): Μπογκατίνοφ, Ρόγκατς, Πινσέλι, Φοινίρης, Κυπριανού, Κκονέ, Γκλιγκόροφ, Καπαρτής, Μαρκόσκι, Χριστοφή, Παπαγεωργίου