Νίκη από την "άσπρη βούλα" η Καρμιώτισσα (φώτος)

Η Καρμιώτισσα νίκησε με 1-0 την Ομόνοια Αραδίππου στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας. Το “χρυσό γκολ” για την ομάδα του Λιάσου Λουκά πέτυχε ο Σταμάτης Πάντος από τα έντεκα βήματα. Η Ομονοια Αραδίππου από το 60′ αγωνιζόταν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Χρυσοστόμου με δεύτερη κίτρινη.

Οι κυριότερες φάσεις του παιχνιδιού...

-Η Καρμιώτισσα προηγείται 1-0 στο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 41ο λεπτό και ο Σταμάτης Πάντος στο 42' άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-Μπήκαν δυνατά οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη και στο 52΄ απείλησαν την Καρμιώτισσα. Η πολύ καλή ευκαιρία της Ομόνοιας Αραδίππους ήταν με τον Χαραλάμπους. Ο Καιρίνος απέκρουσε το σουτ του.

-Η  Αραδίππου από το 60′ αγωνίζεται με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Χρυσοστόμου με δεύτερη κίτρινη.

-Πολύ καλή ευκαιρία για την Καρμιώτισσα στο 87' με τον Βαττή, καθαρίζει την φάση ο Ταουντούλ.

-Πιέζει η Ομόνοια Αραδίππου στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης για να πετύχει την ισαφάριση.