Επιστροφή στις νίκες για την Αγία Νάπα! (φώτος)

Η Αγία Νάπα επικράτησε με 2-1 της ΑΕΖ για την 11η αγωνιστική της Β΄Κατηγορίας και επέστρεψε στις νίκες μετά από 3 αγωνιστικές. Στους 15 βαθμούς ανέβηκε η Αγία Νάπα ενώ η ΑΕΖ παρέμεινε στους 10.

Το kerkida.net βρέθηκε στο γήπεδο της Αγίας Νάπας και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα…

- Έναρξη του αγώνα

3' Σουτ Πούλπο, μπλοκάρει ο Κίττος.

9' Δυνατο σουτ του Πούλπο, διώχνει εντυπωσιακά ο Κίττος, η μπάλα χτυπά και στο δοκάρι και φεύγει κόρνερ.

11' Πρώτη καλή φάση για την Αγία Νάπα, το σουτ του Σόουζα έφυγε λίγο έξω.

18' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΕΖ. Μάνουελ αντί Ελευθερίου

- Αρκετή ένταση και δυνατά μαρκαρίσματα στο πρώτο 20λεπτο

28' Κίτρινη στον Πούλπο.

30' Κακό ποιοτικά παιχνίδι, με 1-2 φάσεις για κάθε ομάδα και αρκετές διακοπές. Ελάχιστος ο χρόνος που παίχτηκε ποδόσφαιρο.

34' Κίτρινη και στον Θεοδώρου της ΑΕΖ.

35' Καλη στιγμή για την Αγία Νάπα, μετά το γύρισμα του Σέρτζιο, ο Γκονζάλες δεν βρήκε σωστά την μπάλα από καλή θέση.

40' ΓΚΟΛ 1-0 για την Αγία Νάπα! Ωραία συνεργασία από δεξιά, ο Γκονζάλες έκανε το γύρισμα και ο Ρεμάκλ με άψογο πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Σωφρονίου για το 1-0!

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην αναμέτρηση

- Έναρξη δεύτερου μέρους

46’ Αλλαγή για ΑΕΖ... Μέσα ο Ευριπίδου εκτός ο Δημητρίου

47' Ευκαιρία για την Αγία Νάπα... Ωραία ατομική προσπάθεια του Βάλντερ, το σουτ του είχε πορεία προς τα δίκτυα αλλά αντίπαλος αμυντικός έδιωξε με το κεφάλι.

50' ΓΚΟΛ 2-0 για την Αγία Νάπα με τον Σοφοκλέους... Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΖ, ο Σοφοκλέους έγινε κάτοχος της μπάλας και πλάσαρε εύστοχα για το 2-0. Η επαναληπτική προβολή έδειξε πως ο σκόρερ ήταν οφσάιντ.

54' ΓΚΟΛ 2-1 για την ΑΕΖ... Άμεση αντίδραση από πλευράς ΑΕΖ, ο Χρίστου από το ύψος της περιοχής έκανε το σουτ και νίκησε τον Κιττο για το 2-1.

57’ Αλλαγή για Αγία Νάπα. Μέσα ο Σούλε, έξω ο Σέρτζιο

70' Η φάση του αγώνα. Ο Πούλπο από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το ανάποδο ψαλίδι, με τον Κίττο να... απογειώνεται καί να διώχνει σε κόρνερ.

71' Κίτρινη στον Γεωργίου

74’ Αλλαγή για Αγία Νάπα… Ο Μούσιτς στη θέση του Σοφοκλέους

75' Καλό σουτ του Μουσιτς η μπάλα λίγο έξω.

79' Κράτα περισσότερο μπάλα η ΑΕΖ και γυροφερνει έξω από τα καρέ του Κιττου, ψάχνοντας την ισοφάριση

86' Αλλαγή για την Αγία Νάπα... Οικονόμου αντί Ζαννετου

88' Κίτρινη στον Βάλντερ

90' Ο Βάλντερ έφυγε στην πλάτη της άμυνας, μόνος απέναντι στον αντίπαλό γκολκίπερ αλλά πλάσαρε έξω