ΜΕΓΑΛΗ νίκη με ανατροπή (βίντεος/φώτος)

Ο ΑΣΙΛ πήρε μεγάλη νίκη με ανατροπή επί του Διγενή Ορόκλινης. Κέρδισε με 2-1 και έκανε βήμα παραμονής αφού ανέβηκε στους 14 βαθμούς, αφήνοντας τον σημερινό του αντίπαλο - που έπαιζε με δέκα από το 66' - στους 9. Το www.kerkida.net ήταν στο ΓΣΖ.

Η εξέλιξη

-Πρώτο σφύριγμα

-2' Σουτ του Κωμοδίκη μόλις έξω

-9' O Σορέλ κερδίζει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Τσιμότζι

-10' ΓΚΟΛ 0-1 με εύστοχο πέναλτι από τον Πιτσιλλίδη!

-20' Αναγκαστική αλλαγή. Μέσα ο Χριστοδούλου, έξω ο Πελαγίας

-25' Παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις μετά το γκολ. Ο ΑΣΙΛ προσπαθεί να αντιδράσει αλλά δεν έχει απειλήσει μέχρι στιγμής

-34' ΓΚΟΛ, 1-1. Ο ΑΣΙΛ ισοφαρίζει με κεφαλιά του Μπρατσιάνι

-37' ΓΚΟΛ 2-1 ο ΑΣΙΛ που γυρίζει το ματς μέσα σε λίγα λεπτά! Σκόρερ ο Μιχαήλ με πέναλτι. Το κέρδισε ο Κωμοδίκης από τον Πιτσιλλίδη
-43' Πέναλτι για τους γηπεδούχους για χέρι του Άντερσον. Ο Αβραάμ δεν μπορεί να σκοράρει από τα έντεκα βήματα. Η μπάλα στο δοκάρι και έξω

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος

-49' ευκαιρία για Ορόκλινη, ο Χούτρης από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα ψηλά έξω

-51' Νέα μεγάλη καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Γύρισμα του Χούτρη από δεξιά, ο Πιτσιλλίδης πλάσαρε από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα κόντραρε και πήγε έξω

-66' Δεύτερη κίτρινη στον Άντερσον, με δέκα ο Διγενής

-71' Σουτ του Δημητρόφ, σταθερά ο Χατζηφραγίσκου

-81' μόνος ο Κωμοδίκης μέσα από την περιοχή έκανε το σουτ απελπιστικά έξω

-Τέλος αγώνα και μεγάλη νίκη για τον ΑΣΙΛ

ΑΣΙΛ: Χατζηφραγκίσκου, Τσιμότζι, Πελαγιάς, Ελευθερίου, Ηλιόπουλος, Κωμοδίκης, Φελισιέν, Αβραάμ, Δημητρίου, Μπρατσιάνι, Μιχαήλ

Διγενής Ορόκλινης: Ορόκλινης: Μιχαήλ, Κουμάσης, Χειμώνας, Θεοδώρου, Αλεξίου, Άντερσον, Σορέλ, Χαπέσιης, Χούτρης, Βελκόβ, Πιτσιλλίδης