Πεντάρα ο Οθέλλος, ΣΟΛΑΡΙ ο πρωταγωνιστής (φώτος)

Ο Οθέλλος νίκησε με 5-0 την Καρμιώτισσα στην αυλαία της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας. Η ομαδα της Αθηαίνους ήταν καταιγιστική, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Σολάρι που σημείωσε χατ-τρικ(11’, 67’, 78’). Τα άλλα δύο τέρματα της ομάδας του Νεντίμ Τούτις σημείωσαν οι Κουμουρής(49’) και Τσίτας(61’).

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα....

Το ΦΙΛΜ του παιχνιδιού:

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

-2' Πρώτο σουτ για τον Οθέλλο με τον Κατσή, έξω η μπάλα.

-5' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με σουτ του Σασί.

-9' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βάττη, άστοχη προσπάθεια.

-11' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο με δυνατό διαγώνιο σουτ του Σολάρι.

-14' Σουτ του Ταξιάρχη, διώχνει σε κόρνερ ο Παρασκευά.

-15' Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα με τον Μασίνουα. Μόνος απέναντι από τον Παρασκευά κάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα έξω.

-23' Μακρινό σουτ του Σάσι άουτ.

-25' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Μασίνουα δεν προλαβαίνει να απλώσει το πόδι του και να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

-31' Σουτ του Κατσή, λίγο έξω η μπάλα από το κάθετο δοκάρι του Καϊρίνου.

-36' Μεγάλη απόκρουση του Καϊρίνου σε σουτ του Κυριάκου.

-39' Απαντάει στις ευκαιρίες η Καρμιώτισσα με σουτ του Μασίνουα, διώχνει σε κόρνερ ο Παρασκευά.

-43' Σουτ του Πάντου, μαζεύει σταθερά την μπάλα ο τερματοφύλακας του Οθέλλου.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-47' Πλασέ του Τσίτα διώχνει ο Καιρίνος.

-49' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο με τον Κουμουρή. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Γαβριήλ έκανε την κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Κουμουρής από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

-52' Καλή ευκαιρία και πάλι για τον Οθέλλο με κεφαλιά του Σολάρι.

-61' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο. Ο Τσίτας σκοράρει με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

-63' Νέα πολύ καλή ευκαιρία για τον Οθελλο με σουτ του Τσίτα.

-67' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο. Μετά απο σέντρα του Κουμουρή, ο Σολάρι έκανε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

-76' Κεφαλιά του Ταξιάρχη μετά από εκτέλεση φάουλ, ψηλά πάνω από την εστία του Παρασκευά η μπάλα.

-78' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο με σουτ του Σολάρι, που σημειώνει χατ-τρικ.

-83' Σουτ του Τζόνσον αποκρούει ο Καϊρίνος.

-90+2 Απόκρουση του Παρασκευά σε κεφαλιά του Ταξιάρχη.