"Χ"ωρίς νικητή αλλά με ΘΟΪ... κερδισμένο! (Φώτος)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα σε ΘΟΪ και Οθέλλο, το βράδυ της Παρασκευής. Κακό  ποιοτικά του πρώτο μέρος, βελτιωμένο στην επανάληψη εκεί που η ομάδα της Αθηαίνου προηγήθηκε με τον Τσίτα και η ομάδα της Λακατάμειας ισοφάρισε με τον Ξενοφώντος. Γκέλα για τον Οθέλλο στην μάχη για άνοδο, σημαντικός βαθμός για την ομάδα του ΘΟΪ. Αυτό ήταν και το ντεμπούτο του Κώστα Καϊάφα στον πάγκο του Οθέλλου, το οποίο δεν στέφθηκε με επιτυχία.

-6' Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι. Την δέχεται ο Βοσκανίδης.

-10' Δεκάλεπτο στο παιχνίδι, χωρίς κάποια καλή στιγμή.

-20' Παιχνίδι κέντρου, με τον Οθέλλο να δείχνει λίγο περισσότερο επιθετικός αλλά χωρίς να έχει οποιαδήποτε καλή στιγμή.

-25' Αναγκαστική αλλαγή για το ΘΟΪ. Παπαθεοχάρους μεσα Χοβσεπιάν έξω.

-34' Κάκιστο ποιοτικά παιχνίδι, χωρίς τίποτα απολύτως μέχρι στιγμής.

-37' Μακρινό σουτ του Σάσι, μπλοκάρει εύκολα ο Ζαχαρουδιού.

-39' Φάουλ από πλάγια θέση με τον Κυριάκου, διώχνει σε κόρνερ ο Ζαχαρουδιού.

-45' Πρώτη πολύ καλή στιγμή στο παιχνίδι, με την κεφαλιά του Τσίτα να φεύγει λίγο έξω.

-45+1' Κίτρινη στον Χατζηγιαννακού.

-50' Πρώτη τελική στην επανάληψη. Εκτέλεση φάουλ απ' τον Σολάρι, μπλοκάρει ο Ζαχαρουδιού.

-61' Κίτρινη στον Ροτς.

-62' ΔΟΚΑΡΙ για τον Οθέλλο! Ο Γαβριήλ εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

64' Πρώτη καλή στιγμή για το ΘΟΪ, ο Λεμονάρης έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Παρασκευά απέκρουσε σταθερά.

-68' Αλλαγή για τον Οθέλλο. Ζόλαντ αντί Χατζηγιαννακού.

-72' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο με τον Τσίτα! Ο Ελλαδίτης φορ με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Ζαχαρουδιού, αφού πρώτα η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο αμυντικό.

-75' Αλλαγή για το ΘΟΪ. Κυριάκου αντί Ροτς.

-78' ΓΚΟΛ για το ΘΟΪ με τον Ξενοφώντος! Το συρτό σουτ που επιχείρησε δεν είχε δύναμη αλλά αιφνιδίασε τον Παρασκευά που δεν μπόρεσε να αντιδράσει, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1.

-81' Κίτρινη σε Νικολάου του ΘΟΪ και Τσίτα του Οθέλλου.

-83' Αλλαγή για τον Οθέλλο. Τζόνσον αντί Σάσι.

-90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

ΘΟΪ (Ν.Νικολάου): Ζαχαρουδιού, Πεχλιβανόπουλος, Λεμονάρης, Ξενοφώντος, Γαβριηλίδης, Νικολάου, Αλωνεύτης, Ροτς (75'Κυριάκου), Βοσκανίδης, Χοβσεπιάν (25'Παπαθεοχάρους), Χαραλάμπους.

Οθέλλος (Κ.Καϊάφας): Παρασκευά, Γαβριήλ, Βασιλείου, Χατζηγιαννακού (67'Ζόλαντ), Σολάρι, Σάσι (83'Τζόνσον), Κυριάκου, Κουμουρής, Τσίτας, Κατσής, Τζαμάς.

Κίτρινες: Βοσκανίδης, Ροτς / Χατζηγιαννακού, Τσίτας.