Μεγάλο διπλό στο 90' με Κωμοδίκη! (φώτος)

Εξαιρετική η αναμέτρηση ανάμεσα σε Καρμιώτισσα και ΑΣΙΛ. Τρία γκολ, ευκαιρίες και χαμένο πέναλτι, με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν 1-2 με γκολ του Κωμοδίκη στο 90ο λεπτό! Το www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση

-7' ΓΚΟΛ 1-0 η Καρμιώτισσα. Από δεξιά ο Παναγίδης έκανε το γέμισμα στην περιοχή και από κοντά ο Μασίνουα σπρώχνει τη μπάλα στα δίκτυα

-9' σουτ εκτος περιοχής από τον Παναγίδη, μπλοκάρει ο Χατζηφραγκίσκου

-16' ευκαιρία για τον AΣΙΛ. Σουτ του Bemba μέσα στην περιοχή, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Καϊρίνου

-18' σουτ του Αβραάμ δεξιά μέσα στην μεγάλη περιοχή της Καρμιώτισσας, όμως η μπάλα πηγαίνει απελπιστικά άουτ

-22' τεράστια ευκαιρία για ΑΣΙΛ. Σε πολύ καλή θέση μέσα στην μικρή περιοχή του Καϊρίνου βρέθηκε ο Αβραάμ όμως το σουτ του βρήκε έτοιμο τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων

-26' τετ-α-τετ του Μασίνουα με τον Χατζηφραγκίσκου και τον τερματοφύλακα του ΑΣΙΛ να αποκρούει

-38' τεράστια ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ όταν ο Κωμοδίκης βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Καϊρίνο και τον δεύτερο με τα πόδια να του αρνείται το γκολ της ισοφάρισης

-45+1' Τελευταία φάση του ημιχρόνου, ο Αβραάμ πήρε την μπάλα μεσα στην περιοχή μετά από σέντρα και με δυνατό σουτ ισοφαρίζει

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος

-Στο 50' Μασίνουα και Βαττής απέναντι από τον Χατζηφραγκίσκου, έγινε μπέρδεμα και ο πρώτος έκανε ένα χλιαρό σουτ

-55' από δύσκολη θέση μέσα στην μεγάλη περιοχή ο Κωμοδίκης πιάνει το σουτ με τον Καϊρίνο να διώχνει σε κόρνερ

-75' Κέρδισε πέναλτι η Καρμιώτισσα με Βαττή. Το εκτέλεσε ο Καϊρίνος και απέκρουσε ο Χατζηφραγκίσκου!

-89' ο Bratsiani βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα της Καρμιώτισσας ο οποίος απέκρουσε το σουτ

-90' ΓΚΟΛ, 1-2 με τον Κωμοδίκη να ευστοχεί σε τετ-α-τετ με τον Καϊρίνο!

-Τέλος και ο ΑΣΙΛ πιάνει την Καρμιώτισσα στους 18 βαθμούς

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Οζίας, Ζε Βιτόρ, Α.Κυριάκου, Π.Κυριάκου, Νιόκκα, Παναγίδης, Βαττής, Πάντος, Μασίνουα, Θανέλας

ΑΣΙΛ: Χατζηφραγκίσκου, Τσιμότζι, Ηλιόπουλος, Μπεμπά, Κωμοδίκης, Φελισιέν, Αβραάμ, Καστάνας, Δημητρίου, Μπρατσιάνι, Ελευθερίου