ΤΡΙΤΗ σερί και... -3 από την κορυφή (Φώτος)

Στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας, ο Άρης επικράτησε με 2-1 της ΠΑΕΕΚ στο "Τσίρειο". Αυτή ήταν η 3η σερί νίκη για την Λεμεσιανή ομάδα που επανήλθε στο -3 από την κορυφή.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Έναρξη.

8' O Μαλεκκίδης έκανε το σουτ εντός περιοχής όμως ο Αγριμάκης εδιωξε σε κόρνερ.

15' Σαφώς καλύτερος ο Άρης που προσπαθεί να.. ξεκλειδώσει την άμυνα της ΠΑΕΕΚ.

22' Εξαιρετικό σουτ του Ορτέγκα από το ύψος της περιοχής με τη μπάλα να περνάει μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

31' Κεφαλιά του Μαλεκκίδη μετά από ο κόρνερ, η μπάλα αουτ

35 ΓΚΟΛ για τον Άρη με τον Μπρίτο. Ο ποδοσφαιριστής του Άρη μπήκε μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ... άνοιξε το σκορ μετά από ασίστ του Παναγή.

43' Δυνατό σουτ του Γιαγκουδάκη αρκετά έξω από την μεγάλη περιοχή, με τον Αγριμάκη να μπλοκάρει σταθερά.

44' Τετ α τετ του Ορτέγκα με τον Αγριμάκη, διώχνει σε κόρνερ ο γκολκίπερ της ΠΑΕΕΚ.

Τέλος ημιχρόνου.

Ξεκίνησε το β' μέρος.

47' Καλή συνεργασία των παικτών του Άρη, ο Πεχλιβάνης έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω στην γραμμή.

51' Απίστευτη ευκαιρία με τον Μαλεκκίδη που βρέθηκε μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα όμως το σουτ του πέρασε λίγο έξω.

56' ΓΚΟΛ και 2-0 για τον Άρη! Ο Ορτέγκα πήρε την πάσα από τον Παναγή μέσα στην μεγάλη περιοχή της ΠΑΕΕΚ και πλασάρε εύστοχα τον Αγριμάκη.

70' Ελέγχει τον ρυθμό ο Άρης.

87' ΓΚΟΛ για την ΠΑΕΕΚ που μειώνει σε 2-1 με κεφαλιά του Στυλιανίδη.

Τέλος αγώνα.

ΑΡΗΣ: Νουρεντινόφκσι, Γιαγκουδάκης, Ορτέγκα, Μπρίτο, Αγγελόπουλος, Μαραγκουδάκης, Μαλεκκίδης, Παπαστεριανός, Πεχλιβάνης, Μαμμίδης, Παναγή

ΠΑΕΕΚ: Αγριμάκης, Τ. Μάρισιτς, Παναγιώτου, Παπανικολάου, Ορφανίδης, Χατζηττοφής, Βασιλείου, Τζ.Μάρισιτς, Χαραλάμπους, Κούρου, Κουτούνας.