ΤΕΣΣΑΡΑ, πρώτος… και περιμένει! (Φώτος)

Ο Ολυμπιακός καθαρίζοντας το ματς από το πρώτο… 20λεπτο πήρε τη νίκη με 4-0 επί του ΘΟΪ στη Λακατάμια και ανέβηκε στην πρώτη θέση στο πρωτάθλημα Β΄Κατηγορίας με 33 βαθμούς. Δύο γκολ πέτυχε ο Ράμος και από ένα οι Ρομό και Βιέιρα. Πλέον οι μαυροπράσινοι περιμένουν το αυριανό παιχνίδι του Εθνικού Άχνας που ακολουθεί με 30 βαθμούς και αντιμετωπίζει την ΑΕΖ στο Ζακάκι. Στους 17 βαθμούς και στην 11η θέση παραμένει το ΘΟΪ.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγωνα που άνοιξε την αυλαία της 15ης και τελευταίας αγωνιστικής του Α΄Γύρου:

-Ξεκίνησε το παιχνίδι.

-3' Πρώτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, απευθείας στα χέρια του Ζαχαρουδιού η μπάλα.

-10' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με όμορφο μονοκόμματο σουτ του Ράμος.

12' ΓΚΟΛ 2-0 για τον Ολυμπιακό με τον Ρόμο. Ο επιθετικός των φιλοξενουμένων έπιασε συρτό αριστερό σουτ από το ύψος της περιοχής και διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του!

-14' Απειλεί το ΘΟΙ με κεφαλιά του Χαραλάμπους.

-17' ΓΚΟΛ και 3-0 για τον Ολυμπιακό. Έγινε η σέντρα από τον Βιέιρα, ο Ράμος κατεβάζει, ντριμπλάρει τον Κυριάκου και στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του Ζαχαρουδιού. Δεύτερο προσωπικό τέρμα για τον άσο του Ολυμπιακού.

-23' Σουτ του Πιερμάγιερ πάνω από την εστία του ΘΟΙ.

-25΄ Διπλή αλλαγή για το ΘΟΙ. Έξω ο Κίττος, μέσα ο Δημήτρης Κυριάκου. Έξω ο Κωνσταντίνος Κυριάκου, μέσα ο Μάριος Χριστοφόρου.

-34' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με κεφαλιά του Μέντες, μετά από εκτέλεση φάουλ του Σαμάρα.

-37' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με συρτό σουτ του Βιέιρα.

-40' Καλή ευκαιρία για το ΘΟΙ με σουτ του Παπαθεοχάρους. Το σουτ του μικρού καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

-Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' Αλλαγη για το ΘΟΙ. Έξω ο Πεχλιβανόπουλος, μέσα ο Παπέττας.

-48' Πρώτο σουτ για τον Ολυμπιακό στο δεύτερο ημίχρονο με τον Πιερμάγιερ, άστοχο και πολύ ψηλά πάνω από την εστία του Ζαχαρουδιού.

-51' Καλό σουτ του Βιέιρα, άουτ.

-54' Σουτ του Ρομό, μαζεύει την μπάλα ο Ζαχαρουδιού.

- 61' Ανέβηκε το ΘΟΙ στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός έριξε ρυθμό και οι γηπεδούχοι δημιούργησαν προϋποθέσεις για να απειλήσουν την εστία του Γιωργαλλίδη.

-63' Απειλεί το ΘΟΙ Λακατάμιας με σουτ του Αλωνεύτη. Καταλήγει έξω η μπάλα.

-70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Ράμος, μέσα ο Οπόνγκ.

-70' Με 10 ποδοσφαιριστές το ΘΟΙ Λακατάμιας. Ο Δημήτρης Κυριάκου ένιωσε ενόχληση στο γόνατο και αποχώρησε από το παιχνίδι. Οι αλλαγές του Νίκου Νικολάου έχουν ολοκληρωθεί και οι γηπεδούχοι μένουν με 10 παίκτες.

-75' Κεφαλιά του Ρομό μετά από σέντρα του Σαμάρα, έξω η μπάλα.

-82' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Βιέιρα κάνει το 4-0 με ένα πανέμορφο φαλτσαριστό σουτ.

-83' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Βιέιρα, μέσα ο Άλεξ Κωνσταντίνου.

-85' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Ρομό, μέσα ο Σάββα.

-Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

ΘΟΪ (Ν.Νικολάου): Ζαχαρουδιού, Πεχλιβανόπουλος(46΄ Παπέττας), Κίττος(25' Κυριάκου Δ.), Ξενοφώντος, Γαβριηλίδης, Νικολάου, Παπαθεοχάρους, Αλωνεύτης, Ροτς, Κυριάκου(25' Χριστοφόρου), Χαραλάμπους.

Ολυμπιακός (Φ. Μπούις): Γιωργαλλίδης, Λεονάρντο, Πιερμάγιερ, Ρόμο(85’ Σάββα), Βιέιρα(83’Κωνσταντίνου), Παχίπης, Σαμάρας, Αντωνίου, Μέντες, Ράμος(70' Οπόνγκ), Παπαγεωργίου.

Κίτρινες: Νικολάου, Xαραλάμπους.