Ανατροπή με Πάντο και τρίποντο (φώτος)

Η Καρμιώτισσα κέρδισε με 2-1 τον Διγενή Ορόκλινης και ανέβηκε στους 22 βαθμούς, 10 περισσότερους από τον σημερινό του αντίπαλο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Πιτσιλλίδη και οι γηπεδούχοι το γύρισαν με τον Πάντο. To www.kerkida.net ήταν στο κοινοτικό γήπεδο των Πάνω Πολεμιδιών…

Μαζί μας η Bet on Alfa

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα

-7' σουτ του Κυριάκου από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Μιχαήλ

-10' κίτρινη για Ταξιάρχη

-11' κίτρινη ο Άντερσον

-20' ισορροπημένο το παιχνίδι χωρίς φάσεις μέχρι στιγμής

-23' σκόραρε κάνοντας κοντρόλ με το χέρι ο Πιτσιλλίδης και το γκολ δεν μέτρησε μετά από υπόδειξη του βοηθού διαιτητή

-26' ΓΚΟΛ 0-1 ο Διγενής με τον Σορέλ από κοντά να ανοίγει το σκορ μετά από ασίστ του Πιτσιλλίδη

-28' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει άμεσα η Καρμιώτισσα με κεφαλιά του Πάντου μετά από σέντρα του Ταξιάρχη

-30' τετ-α-τετ του Σιήκκη με τον Καϊρίνο, με τον δεύτερο να αποκρούει

-31' σουτ του Σορέλ εκτός περιοχής, αποκρούει με υπερένταση ο τερματοφύλακας της Καρμιώτισσας

-38' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Καρμιώτισσα για χέρι. Διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι

-40' ΓΚΟΛ 2-1 με τον Πάντο να σκοράρει από τα 11 βήματα

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος

-Ξεκίνησε η "επανάληψη"

-57' κίτρινη ο Παναγίδης

-58' σουτ του Νικηφόρου λίγο έξω από την περιοχή του Καϊρίνου με την μπάλα να πάει έξω

-59' μετά από πάσα του Νικηφόρου ο Σιήκκης βρέθηκε μόνος εντός περιοχής ομως το σουτ του το εξουδετέρωσε ο Καϊρίνος

-65' κίτρινη ο Μασίνουα

-67' κίτρινη ο Π.Κυριάκου

-72' κεφαλια του Πάτνου εντός περιοχής με  την μπάλα να περνά μόλις άουτ

-73' κίτρινη ο Χούτρης

-74' κίτρινη ο Πάντος

-80' τεράστια διπλή ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Τετ-α-τετ του Πάντου με τον Μιχαήλ, με τον δεύτερο να αποκρούει ενώ στην συνέχεια της φάσης ο Ταξιάρχης μέσα στην περιοχη "σημάδεψε" το δοκάρι

-85' από καλή θέση μέσα στη περιοχή ο Χούτρης κάνει το σουτ με τον Καϊρίνο να διώχνει σε κόρνερ

-Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Ντάγκλας, Πάντος, Π.Κυριάκου, Παναγίδη, Χριστοφή, Κυριάκου, Πιερή, Μασίνουα, Ταξιάρχης, Νεοφύτου

Διγενής: Μιχαήλ, Αλεξίου, Νικηφόρου, Μπολμποσιάν, Darkwa, Σορέλ, Σιήκκης, Χαπέσιης, Στυλιανού, Κέζος, Πιτσιλλίδης