Πέρασε με "τεσσάρα" από την Πάφο! (φώτος)

Εύκολο τρίποντο για τον Ολυμπιακό του Φάτζιο Μπούις που συνέτριψε εκτός έδρας τον Ακρίτα Χλώρακα με 4-1. Οι «Μαυροπράσινοι» μέχρι το 26ο λεπτό είχαν «καθαρίσει» την υπόθεση νίκη αφού πέτυχαν και τα τέσσαρα τέρματα τους με πρωταγωνιστή τον Βιέιρα. Ισοφάρισε προσωρινά η Παφιακή ομάδα αλλά δεν κατάφερε να προβάλει μεγάλη αντίσταση στον Ολυμπιακό. Στους 36 βαθμούς ο «τακτακαλάς» στους 19 έμεινε ο Ακρίτας. Ντεμπούτο για Ανδρέα Παχίπη με τα «μαυροπράσινα». Πρώτο γκολ του Άλεξ Κωνσταντίνου. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο "Στέλιος Κυριακίδης" και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

Μαζί μας η Bet on Alfa

- Έναρξη στο παιχνίδι μας

- 8' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Άλεξ Κωνσταντίνου με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ. Ήταν ένας εξαιρετικός συνδυασμός μεταξύ Άλεξ-Βιέιρα με τον Κύπριο εξτρέμ να βγαίνει μπροστά στον Βασιλείου και να στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα.

- 9' ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα. Άμεση απάντηση από την Παφιακή ομάδα. Ο Μιχαήλ με βολέ έπειτα από σέντρα του Σωκράτους νικάει τον Γιωργαλλίδη.

- 10' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό που το κερδίζει ο Βιέιρα.

- 11' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, ο Βιέιρα κάνει το 1-2. Εύστοχος από τα 11 βήματα.

- 16' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Ράμος από κοντά κάνει το 1-3. Προβάδισμα δυο τερμάτων για τους φιλοξενούμενους.

- 26' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Βιέιρα με εντυπωσιακό σουτ κάνει το 1-4.

Ημίχρονο

Έναρξη ημιχρόνου

- 55' "Κατέβασε" ταχύτητα ο Ολυμπιακός στην επανάληψη...

- 61' Μεγάλη επέμβαση του Γιωγραλλίδη σε ανάποδο ψαλίδι του Σωκράτους. Φοβερή απόκρουση του Κύπριου κίπερ.

- 65' Ντεμπούτο για τον Ανδρέα Παχίπη που αντικαθιστά τον αδερφό του Γιάννη.

- 77' Δοκάρι για τον Ακρίτα μετά τη προσπάθεια του Φιλίππου. Ο φορ της Παφιακής ομάδας με ωραία ατομική ενέργεια έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Γιωργαλλίδης με το ένα χέρι έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

-79' Ευκαιρία και για 5ο γκολ για Ολυμπιακό, ο Άλεξ απέναντι από τον Βασιλείου δεν κατάφερε να σκοράρει.