Ανατροπή και τρίποντο με Αλωνεύτη! (φώτος)

Με πρωταγωνιστή τον Πλούταρχο Αλωνεύτη το ΘΟΪ κέρδισε με 2-1 την Καρμιώτισσα, στη Λακατάμια. Η Καρμιώτισσα προηγήθηκε στο σκορ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πάντου, όμως οι γηπεδούχοι με δύο γκολ του Αλωνεύτη, με το δεύτερο να είναι εντυπωσιακό, έφτασαν στην ανατροπή.

Στους 20 βαθμούς ανέβηκε το ΘΟΪ, ενώ η Καρμιώτισσα έμεινε στους 22 βαθμούς.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Σέντρα στο ματς...

3’ Πρώτο σουτ στο ματς με τον Παναγίδη για την Καρμιώτισσα, άουτ.

6’ Πλασέ του Βαττή από καλή θέση αποκρούει ο Ζαχαρουδιού.

10’ Νέο τετ-α-τετ του Βαττή αποκρούει ο Ζαχαρουδιού με διπλή προσπάθεια.

16' Καλή προσπάθεια για ΘΟΪ, μετά από κόρνερ η μπάλα καταλήγει σε άουτ.  Γρηγορός ρυθμός στο παιχνίδι, με την Καρμιώτισσα να έχει τον έλεγχο.

18΄ Σουτ του Πάντου εντός περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ.

19΄Μακρινό σουτ του Πιερή για την Καρμιώτισσα, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι, αφού την ακούμπησε ο Ζαχαρουδιού. Στη συνέχεια ο Βαττής βρέθηκε στο έδαφος και να διαμαρτύρεται για πέναλτι.

25΄Πέναλτι για την Καρμιώτισσα. Ο Βαττής μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε, με τον ρεφ να δείχνει την άσπρη βούλα.

26' ΓΚΟΛ 0-1 η Καρμιώτισσα με τον Πάντο να εκτελεί εύστοχα!

28΄ ΓΚΟΛ 1-1 για το ΘΟΪ με τον Αλωνεύτη να εκμεταλλεύεται το λάθος της άμυνας και να πλασάρει υποδειγματικά τον Καϊρίνο!

33' ΓΚΟΛ 2-1 για το ΘΟΪ με φοβερό μακρινό σουτ του Αλωνεύτη!

45+1 Μοναδική ευκαιρία για το ΘΟΪ με τον Ξενοφώντος να είναι στο τετ-α-τετ και να στέλνει την μπάλα μόλις άουτ!

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

- Έναρξη δεύτερου μέρους

51’ Μπήκε δυνατά το ΘΟΪ στην επανάληψη και έφτιαξε μερικές προϋποθέσεις μπροστά στην εστία του Καϊρίνου.

53’ Αλλαγή για Καρμιώτισσα. Στη θέση του Βαττή ο Μιχαήλ.

53’ Αλλαγή και για το ΘΟΪ. Στη θέση του τραυματία Τσιρλίδη, ο Παπαθεοχάρους.

59΄Ωραία προσπάθεια του Αλωνεύτη, γύρισμα στην περιοχή για τον Ξενοφώντος που έκανε την προβολή όμως μπλόκαρε ο Καϊρίνος!

66΄ Έπεσε ο ρυθμός, με την Καρμιώτισσα να έχει την κατοχή όμως να μην βρίσκει διαδρόμους για να γίνει απειλητική.

74’ Αλλαγή για το ΘΟΪ. Εκτός ο Αλωνεύτης, μέσα ο Χριστοφόρου.

74΄Αλλαγή και για την Καρμιώτισσα. Εκτός ο Χριστοφή μέσα ο Ομπιντέ.

76΄Αλλαγή για Καρμιώτισσα. Εκτός Παντελής Κυριάκου, μέσα ο Γενεθλίου.

78’ Σουτ του Ξενοφώντος αποκρούει ο Καϊρίνος.

84΄Γύρισμα του Χριστοφόρου στην περιοχή με την μπάλα να κοντράρει σε αμυντικό, διαμαρτύρονται για χέρι και πέναλτι οι παίκτες του ΘΟΪ.

85’ Σουτ του Παπαθεοχάρους από καλή θέση για το ΘΟΪ , μόλις άουτ!

87΄ Ντρίμπλες από τον Καϊρίνο στην περιοχή του, χάνει την μπάλα, όμως το σουτ του Χριστοφόρου καταλήγει λίγο έξω.